Jak ćwiczyć refleks?

Ćwiczenie poprawiające refleks podpatrzyłem je na treningach koszykówki. Jednak jestem pewien, że to ćwiczenie uniwersalne dla wszystkich sportów. Ćwiczenie przeprowadza się w parach i będą potrzebne dwie piłki najlepiej tenisowe. Jeśli nie posiadasz piłek tenisowych to nadadzą się inne piłki które swobodnie zmieszczą się w dłoni.

  • 2 piłki (najlepiej tenisowe)
  • osoba pomagająca przy ćwiczeniu
1

Dwie osoby stają na przeciwko siebie. Osoba, która pomaga w ćwiczeniu ma wyprostowaną rękę w której trzyma piłkę.Osoba ćwicząca trzyma dłoń nad dłonią pomocnika. Pomocnik krzyczy "już" i wypuszcza piłkę z ręki. Zadaniem ćwiczącego jest złapanie piłki zanim spadnie na ziemie. Jeśli ćwiczącemu uda się 10 razy złapać piłkę przechodzi na wyższy stopień trudności.


2

Ćwiczenie wygląda tak samo z wyjątkiem tego, że pomocnik nie krzyczy "już" przed wypuszczeniem piłki. Jeśli ćwiczącemu uda się 10 razy złapać piłkę przechodzi na wyższy stopień trudności.


3

Tym razem pomocnik trzyma w rękach dwie piłki. Wypuszcza jedną z piłek nie uprzedzając ćwiczącego którą. Jeśli ćwiczącemu uda się 10 razy złapać piłkę przechodzi na wyższy stopień trudności.


4
http://www.flickr.com/photos/reneesilverman/2890056067/sizes/o/in/photostream/ http://www.flickr.com/photos/reneesilverman/2890056067/sizes/o/in/photostream/

Tym razem pomocnik wypuszcza dwie piłki naraz lub jedną po drugiej. Jeśli ćwiczącemu uda się 10 razy złapać piłkę może się cieszyć z dobrego refleksu :)


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Najlepsze efekty otrzymuję się ćwicząc na zgiętych nogach


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 14.02.2011

Komentarze

Fajne ćwiczenia

Ostatnio zmieniony: 2013-02-24 20:59:18