Jak ćwiczyć na siłowni? Dla średniozaawansowanych?

Porady treningowe dla osób, które ćwiczą już od jakiegoś czasu i pragną poznać inne metody rozwoju.

1

Jeśli do tej pory ćwiczyłeś/aś treningiem ogólnorozwojowym należy z niego zrezygnować i przerzucić się na trening dzielony klasyczny. Wykonuje się go trzy razy w tygodniu z jednodniowymi odstępami. Polega na trenowaniu dwóch partii mięśniowych na jednym treningu z dużą intensywnością. Powinno się zawsze łączyć trening dużej partii z małą jak np. klatka i biceps.


2

Jeśli dopiero przechodzisz z treningu ogólnorozwojowego na trening dzielony lepiej ćwiczyć przeciwstawne grupy mięśniowe, gdyż inaczej zbytnio się forsujemy, a mięśnie lepiej się rozwijają, jeśli zwiększamy wysiłek stopniowo i systematycznie.


3

Jeśli trenujesz treningiem dzielonym i zauważysz brak postępów zmień plan treningowy. Trenowanie, wciąż w ten sam sposób jest nieskuteczne. Plan powinieneś zmieniać zawsze co kilka miesięcy. Mięśnie przestają reagować, kiedy ćwiczymy przez bardzo długi okres czasu w identyczny sposób. Potrzebują one nowych bodźców do rozwoju.


4

Jeśli nadal widzisz brak postępów oznacza, że problem może leżeć w diecie. Musisz zwiększyć spożycie kalorii i białka.


5

Jeśli mimo wszystko nadal nie przychodzą postępy może to oznaczać, iż jesteś przetrenowany. Należy wtedy zrobić tygodniową lub dłuższą przerwę od treningów, a następnie powrócić i stopniowo starać się odzyskać formę. Nigdy nie należy od razu po takiej przerwie, brać się za duże ciężary i intensywny trening, ponieważ po powrocie nasze możliwości zawsze są odrobinę słabsze.


6

Jeśli czujesz, że po zastosowaniu wymienionych metod dalej nie ma efektów, możesz przeczytać mój poradnik dla zaawansowanych, który również zamieściłem na tej stronie. Znajdziesz tam skuteczne sposoby na pobudzenie mięśni do rozwoju.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 24.12.2011

Komentarze