Jak ćwiczyć na siłowni? Dla początkujących.?

Porada dla początkujących, którzy rozpoczynają treningi. Napiszę jakich błędów unikać i jakie metody stosować by osiągnąć jak najlepsze rezultaty!

1

Prawidłowa dieta jest kluczem do sukcesu. Jeżeli Twoim celem jest przybrać na masie powinieneś spożywać od 4 do 6 posiłków dziennie w odstępach ok 2,5 godziny. Jeśli nie dostarczysz odpowiedniego zapotrzebowania spowoduje to efekt kataboliczny, a w konsekwencji Twój trening nie przyniesie rezultatów i może nawet spowodować spadek masy ciała. Posiłki muszą być bogate w węglowodany i białko. Dużą ilość węglowodanów znajdziemy w produktach takich jak ryże, makarony, ziemniaki, kasze czy płatki zbożowe. Białko możemy dostarczyć jedząc mięso, jajka i produkty mleczne zwłaszcza twarogi i sery białe. Najważniejszym posiłkiem jest śniadanie, które powinno być obfite i zjedzone zaraz po przebudzeniu.


2

Należy trenować od 2 do 3 razy w tygodniu. Przerwa między treningami musi wynosić 2 dni lub więcej. Mięśnie potrzebują czasu na regenerację i jeśli go nie dostarczymy nie uzyskamy postępów. Częstym błędem początkujących jest zbyt częsty trening, a w konsekwencji narażeni są oni na brak postępów i kontuzje.


3

Należy trenować wszystkie partie mięśniowe. Najpowszechniejszym błędem u początkujących jest trenowanie tylko dwóch partii: Klatki i bicepsów. W świecie doświadczonych kulturystów jest to żartobliwie określane "zestawem dyskotekowym". Trenowanie w ten sposób prowadzi do zaburzeń proporcji w sylwetce i bardzo słabych efektów. Aby wyzwolić efekt anaboliczny, który pobudza mięśnie do rozwojów warto jest trenować także mięśnie nóg, pleców, brzucha, naramienne i tricepsy.


4

Nie należy używać zbyt dużych obciążeń. Jest to częsta przypadłość początkujących, którzy chcą sprawdzić lub pokazać innym swoją siłę, jednak najważniejsza jest technika i poprawność wykonywanych ćwiczeń. Jeśli nie dbamy o technikę ruchu to nie ćwiczymy prawidłowo i nie osiągniemy rezultatów, a dodatkowo możemy nabawić się kontuzji.


5

Najlepiej stopniować poziom trudności. Bardzo dobre efekty uzyskamy jeśli będziemy powoli zwiększać wysiłek. Dobrze jest rozpocząć od treningów ogólnorozwojowych( wszystkie partie mięśni na jednym treningu) mała ilość serii na każdą i po dwie minuty przerwy). Warto na początku stosować małe obciążenie i przyzwyczajać się stopniowo do pracy. Mogłoby się wydawać, że najlepsze rezultaty przyniesie katowanie się od samego początku, jednak w ten sposób ograniczymy późniejszą możliwość rozwoju, gdyż nie będzie już bodźców pobudzających dla naszych mięśni.


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Pragnę zaznaczyć, iż artykuł jest przeznaczony głównie dla osób. które zaczynają treningi, a w najbliższym czasie postaram się zamieścić coś dla bardziej zaawansowanych...


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 18.12.2011

Komentarze