Jak ciekawie i tanio spędzić czas na Costa Brava - kilka niezwykłych miejsc?

Hiszpania jest jednym z chętniej odwiedzanych krajów podczas wakacyjnych wojaży. Wybrzeże Costa Brava kusi nie tylko ciągnącymi się na przestrzeni wielu kilometrów plażami, ale również możliwością zobaczenia niezapomnianych miejsc. A oto kilka porad dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas.

1

Jeśli nie przepadamy za tym, by poruszać się gromadą i nie lubimy przepłacać korzystając z oferty wycieczek fakultatywnych, sami zaplanujmy, co chcemy zobaczyć na Costa Brava. Polecam wycieczki pociągiem wzdłuż wybrzeża. W każdej miejscowości wypoczynkowej znajduje się punkt informacji turystycznej, gdzie otrzymamy darmowe mapy i foldery.


2

Nie musimy znać języków obcych( choć warto), nazwy poszczególnych stacji wyświetlane są nad wyjściem i słyszymy je z głośników. Bilet kasujemy sami na stacji, obserwujemy innych podróżnych jak przejść charakterystyczne bramki (tylko na niektórych stacjach). Renfe to skrót nazwy hiszpańskich linii kolejowych. Wygodnie i tanio. Tu znajdziesz rozkład jazdy – linia R1 Rodalies Barcelona


3

Miejscem urzekającym jest Ogród Botaniczny Marimurtra w Blanes. Piękne widoki, świetny plener zdjęciowy, orzeźwiający spacer w cieniu bujnej roślinności kilku kontynentów /www.jbotanicmarimurtra.org/.


4

Tossa del Mar - miasteczko na Costa Brava rozsławione filmem z Avą Gardner w roli głównej. Znajdziemy tam jej pomnik. Fantastyczne widoki i Starówka( warto zabrać ze sobą strój kopielowy). Pociągiem do Blanes– linia R1, bezpośrednio spod dworca kursuje autobus /www.transpujol.com/


5

Figueres – „miasteczko z jajem”. Tam urodził się Salvator Dali . Tam go pochowano w krypcie znajdującej się w Teatrze – Muzeum jego projektu. Można robić zdjęcia. Kolekcja biżuterii - niezwykła. Wstęp - 12euro, zniżki dla studentów, dzieci osób starszych. Pociągiem do Maçanet - Massanes – linia R1, przesiadka w kierunku Portbou. By sprawdzić rozkład, postępuj wg wskazówek: wejdź na stronę renfe, kliknij Horarios y Precios, w wyszukiwarce wpisz Barcelona - Portbou i i kliknij Buscar. Po wyświetleniu kursów pociągów kliknij numer interesującego cię kursu z napisem regionales, by zobaczyć o której godzinie pociąg wyjeżdża z Maçanet - Massanes i zatrzymuje się w Figueres.


6

Barcelona – obowiązkowy punkt programu – linia R1. Warto zaopatrzyć się w dobry przewodnik. Po Barcelonie najlepiej poruszać się metrem. Warto kupić karnet na 10 przejazdów różnymi środkami transportu publicznego (T10 – 8,25 euro). Kosztuje tyle samo, co 6 pojedynczych przejazdów. Kupujemy go w automacie a kasujemy w bramce przed wejściem na stację metra lub w autobusie. Darmowy jest wstęp do parków. Szczególnie polecam Park Gűell (spod Sagrada Familia metrem do stacji Lesseps i krótka piesza trasa lub autobusem 84 lub 92 spod Hospital de la Santa Creu i Sant Pau) oraz Park Ciutadella( można podjechać metrem z Placu Katalońskiego , który stanowi jeden z końców słynnego spacerniaka, czyli Rambli i wysiąść na stacji Arc de Triomf). Z tego miejsca łatwo trafić również do słynnego Muzeum Picassa (zniżki m.in. dla studentów, możliwość bezpłatnego zwiedzenia muzeum w niedzielę) w zabytkowej dzielnicy la Ribera. By odwiedzić klubowe muzeum FC Barcelona z Placu Katalońskiego musimy pojechać metrem do stacji Palau Reial,Stamtąd 10 minutowy spacer przez parking uniwersytecki do wejścia na stadion. Plan metra dostępny w punktach informacji na stacji. Te kilka propozycji to tylko namiastka, coś trzeba było wybrać.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.06.2012

Komentarze

Oczywiście Tossa de Mar

Ostatnio zmieniony: 2012-06-24 08:34:24

Chcieć to móc. Sama skorzystałam dwa lata temu z oferty last minute w Santa Suzana( o ile dobrze pamiętam jakieś 1200 zł ) . Tam nie ma nic ciekawego, a kilka kilometrów dalej fantastyczna Marimurtra.W Barcelonie bylam trzy razy i jeszcze tam wrócę. Podróż pociągiem w Hiszpanii to naprawdę przyjemność

Ostatnio zmieniony: 2012-06-12 20:18:21

jak się wybiorę :P na pewno porada się przyda :D

Ostatnio zmieniony: 2012-06-12 19:19:06