Jak bezpiecznie i wygodnie podróżować pociągiem podmiejskim?

Wiele osób, zwłaszcza tych mieszkających na obrzeżach dużych miast, jest zmuszonych każdego dnia odbywać podróż pociągiem do pracy i z powrotem. Często nie są to przyjemne doświadczenia. Jest jednak kilka rzeczy, które można zrobić, by zwiększyć swoje szanse na odbycie choćby umiarkowanie wygodnej podróży.

  • bilet, spryt
1

Jeżdżąc wieczorem lub w nocy wsiadaj do pierwszego składu, najlepiej z przodu pociągu. W drugim zawsze jest mniej bezpiecznie.


2

Ta sama zasada stosuje się do godzin popołudniowych, kiedy pociągi jeżdżą prawie puste. Bezpieczeństwo nie jest wtedy wcale większe niż wieczorami.


3

Jeśli masz taką możliwość, wybieraj pociąg, który rozpoczyna bieg na Twojej stacji. To pozwoli Ci wybrać wygodne miejsce.


4

Jeśli czekasz na pociąg na zatłoczonym peronie a do jego odjazdu zostało jeszcze kilkanaście minut, rozważ przejechanie jednej stacji w przeciwnym kierunku. Często, szczególnie w centrach największych miast, można w ten sposób zająć miejsce w praktycznie pustym przedziale, podczas gdy wsiadanie na zatłoczonym peronie grozi podróżą w trudnym do wytrzymania ścisku i oczywiście na stojąco.


5

Jeśli wypełnienie żadnego z poprzednich dwóch punktów jest niemożliwe, postaraj się zaobserwować, w którym miejscu znajdują się drzwi pociągu po zatrzymaniu. Oczekiwanie następnego dnia w tym właśnie miejscu umożliwi Ci uprzedzić dziki tłum i uniknąć walki o wejście do pociągu.


6

Stosując się do poprzedniego punktu wypatrz wejście do przedziału, do którego prowadzą tylko jedne drzwi i tam oczywiście się skieruj. Tłum napierający z jednej strony to zawsze lepsza sytuacja niż tłum napierający z dwóch.


7

Gdy sytuacja każe zapomnieć o miejscu siedzącym, postaraj się wejść dalej w głąb przedziału (oczywiście tego z jednym wejściem). Największy ścisk jest zawsze przy drzwiach.


8

Na koniec: zawsze pamiętajmy o ustępowaniu miejsc osobom znajdującym się w trudniejszym położeniu niż my.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 14.08.2010

Komentarze

:) Świetnie napisane

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 13:13:17

Podróżowanie nie jest bezpieczne wieczorami. Wtedy najwięcej jest kradzieży.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-31 21:49:32