Ferie za granicą – gdzie jechać z dzieckiem?

Wybór miejsca na spędzenie ferii z dzieckiem może okazać się nie lada dylematem. Musi być ono interesujące zarówno dla maluchów, jak i rodziców. Dobrze żeby oferowało atrakcje, w których uczestniczyć może cała rodzina. Dokąd więc warto pojechać, aby ferie zimowe stały się prawdziwą zimową przygodą?

1

Austria

Austria

W Europie miejsc idealnych na niezapomniany rodzinny urlop jest bardzo wiele. Exim Tours oferuje wycieczki do większości z nich. Wśród zimowych kierunków wyjazdowych najpopularniejsza okazuje się Austria. Zainteresuje ona szczególnie małych wielbicieli bajki „Kraina Lodu”. To właśnie austriackie krajobrazy stanowiły jedną z inspiracji dla twórców disneyowskiej produkcji - w istocie, są one malownicze i wręcz bajkowe. W Austrii znaleźć można także wiele ośrodków narciarskich proponujących trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności, w tym także tzw. „baby lifty” przeznaczone dla najmłodszych narciarzy. W ten sposób „białemu szaleństwu” może oddać się wspólnie cała rodzina.


2

Słowacja

Każdy rodzic wie, że najtrudniejszą częścią urlopu z dziećmi jest droga do miejsca docelowego. Wybierając się na wakacje z pociechami warto więc wybrać punkt, do którego dojazd nie wymaga długich godzin spędzonych w samochodzie lub samolocie. Jedną z ciekawszych propozycji może być tutaj sąsiadująca z Polską Słowacja. Nierzadko potrafi zaskoczyć i zachwycić niesamowitymi, górskimi krajobrazami i atrakcjami. Po tamtejszej stronie Tatr znajdują się liczne mniejsze i większe kurorty narciarskie, idealne do uprawiania sportów zimowych całą rodziną. W największym ośrodku „Jasna” poprowadzono aż 10 kilometrów tras dedykowanych specjalnie początkującym narciarzom. Dzięki temu jest to najlepsze miejsce, w którym maluchy mogą po raz pierwszy spróbować swoich sił w sportach zimowych.


3

Czechy

Innymi miejscem w bliskiej odległości od Polski, stanowiącym idealny kierunek na ferie z dziećmi są Czechy. Położone nieopodal polskiej granicy ośrodki narciarskie oferują nie tylko idealne warunki do nauki jazdy na nartach, ale także liczne atrakcje dla najmłodszych. Ogromnym atutem Czech są także stosunkowo niskie ceny zarówno za karnety narciarskie, jak i noclegi czy wyżywienie. Po kilku dniach szusowania na nartach warto wybrać się na wycieczkę do czeskiej stolicy. Swoją niesamowitą, wręcz baśniową architekturą z pewnością zachwyci rodziców i ich pociechy.


4

Włochy

Zimą warto wybrać się także do Włoch. Ich północna część bogata jest bowiem w liczne ośrodki narciarskie położone w sercu zjawiskowo pięknych gór i zapierających dech w piersiach widoków. Tamtejsze kurorty proponują liczne atrakcje dla dzieci, snowparki i szkółki narciarskie oferujące naukę jazdy również z anglojęzycznym instruktorem. Poza dobrze przygotowanymi trasami narciarskimi włoskie ośrodki zachwycają także niesamowitym, sielskim klimatem małych górskich miejscowości. Ich architektura w połączeniu z otaczającą naturą tworzą unikatowe krajobrazy. Myśląc o feriach we Włoszech, nie można zapomnieć o tamtejszej kuchni, w której każdy rodzic i dziecko znajdzie coś dla siebie.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 12.02.2020

Komentarze