Dobrze ubezpiecz zdrowie na czas zagranicznych wojaży

Leczenie za granicą może być bardzo drogie. Zdrowie warto zatem ubezpieczyć – zrób to z głową, żebyś jej potem nie stracił na widok rachunku za kilkudniowy pobyt w szpitalu, a umowę przed podpisaniem zanalizuj pod kątem wyłączeń, definicji i warunków zapisanych drobnym druczkiem. I pytaj agenta tak długo, aż uzyskasz wyczerpującą odpowiedź.

  • EKUZ - karta ubezpieczenia z NFZ, polisa NNW, polisa ASS, dowód tożsamości.
1

EKUZ

EKUZ

Jeśli jesteś uprawniony do korzystania refundowanej opieki medycznej opłacanej przez NFZ, czyli jeśli odprowadzasz ze swojej pensji składki na ubezpieczenie zdrowotne, masz prawo do refundowanego leczenia za granicą. Pod warunkiem, że przed wyjazdem zaopatrzysz się w EKUZ – Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Nie ruszaj się bez niej na żaden zagraniczny wyjazd. Kartę otrzymasz bezpłatnie w najbliższym oddziale NFZ. Tam też dowiesz się, jakie usługi medyczne Fundusz zrefunduje za leczenie w konkretnym kraju. Dokładnie zapoznaj się z tymi warunkami, ponieważ co kraj, to lista świadczeń refundowanych przez NFZ jest inna. Na przykład kiedy w kraju A uda ci się za darmo zaplombować nagle rozbolały ząb, to już w kraju B za błahą wizytę u dentysty zapłacisz z własnej kieszeni.


2

NNW

NNW

NFZ wszystkiego nie refunduje, a wypadki chodzą po ludziach. Dlatego oprócz EKUZ zabierz ze sobą dobrą polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). W razie nagłej choroby albo zdarzenia zdrowotnego masz zagwarantowane, że ubezpieczyciel zapłaci za leczenie, leki, pobyt w szpitalu. Oczywiście tylko do sumy gwarancyjnej ubezpieczenia. Dlatego im wyższą składkę wpłacisz, tym możesz bezpieczniej się czuć. W razie kłopotów ze zdrowiem nie musisz zamartwiać się, że środki z ubezpieczenia szybko się wyczerpią.


3

ASS

ASS

Ubezpieczenie typu Assistance (ASS) to idealne dopełnienie do ubezpieczenia NNW. Polisę NNW można najczęściej rozszerzyć o pakiet ASS. W takiej opcji ubezpieczyciel nie tylko zapłaci za to, co gwarantuje polisa NNW, ale także zorganizuje:
-pomoc związaną z leczeniem,
-transport do lecznicy,
-powiadomi bliskich i zorganizuje ich wizytę,
-opłaci tłumacza.Tu też zwracaj uwagę na wysokość limitów sum gwarancyjnych. I na wyłączenia od odpowiedzialności.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 23.08.2013

Komentarze