Co wziąć ze sobą na weekendowy wyjazd na kemping?

Każdy z nas podejmując decyzję o wyjeździe na camping, od razu zastanawia się, co ze sobą zabrać? I w tym momencie albo mamy tysiące pomysłów przelatujących przez naszą głowę niczym niekończąca się serpentyna, albo mamy zupełną pustkę. Poniżej przedstawię kilka praktycznych grup przedmiotów, dzięki którym wyjazd na weekendowy kemping będzie udany.

1

Dobry humor

Dobry humor

Musisz pogodzić się z tym, że kemping to nie hotel. Warunki na kempingach są różne i lepiej nastawić się, że nie będziemy mieli obsługi niczym z hotelu pięciogwiazdkowego i większość rzeczy musimy wykonać sami. Dodatkowo stałe przebywanie ze sobą 24 godziny na dobę, na dosyć niewielkiej powierzchni (np. w przypadku rodziny pięcioosobowej) może rodzić konflikty i psuć nasze nerwy. Dlatego też dobry humor zawsze pomoże rozładować napiętą atmosferę.


2

Ubrania, obuwie

Dobrze jest mieć kilka sprawdzonych zestawów ciuchów. Jeżeli mamy umiejętności wróżki i jesteśmy w stanie przewidzieć, że pogoda będzie np. tylko ładna, to wystarczy strój kąpielowy, koszulka, krótkie spodenki. Uwaga nie zapomnijmy o bieliźnie. Buty nadające się do chodzenia, czasami kempingi położone są w pewnej odległości od np. morza, więc trzeba troszkę przejść. Często na kempingach są pralki, więc z ilością odzieży nie przesadzajmy. Można ubrania przeprać.


3

Namiot, śpiwór, karimata

Trzeba mieć gdzie się wyspać na kempingu. Jeżeli nie zabieramy przyczepy kempingowej, nie jedziemy kamperem (które zazwyczaj są już wyposażone w kołdry i poduszki), trzeba uzbroić się w namiot, śpiwór i karimatę. Najlepiej, żeby przedmioty te zajmowały niewielką powierzchnię i były łatwo składane i rozkładane. Namiot dobrze rozłożyć jeszcze przed wyjazdem, żeby na kempingu o 23.00 w nocy nie okazało się to zadaniem nie do wykonania.


4

Wyposażenie

W przypadku przyczepy kempingowej i kampera sprawa może wydawać się prosta. Tam zazwyczaj znajdują się już talerze, kubki, garnki, sztućce itp. Jeżeli jednak jedziemy pod namiot dobrze jest przemyśleć, co nam się przyda, z czego będziemy korzystać, czy potrzebujemy kuchenki gazowej, czy na kempingu jest prąd i wystarczy nam płyta indukcyjna na prąd. Dobrym pomysłem jest też lodówka turystyczna.


5

Produkty spożywcze

Listę zakupów najlepiej zacząć robić kilka dni wcześniej. W przypadku, gdy zdecydujemy, że śniadanie i kolację jemy na kempingu, a obiad w restauracji, sprawa jest ułatwiona. Nie zapomnijmy o zabraniu kawy i herbaty. Woda też jest produktem istotnym.


6

Leki

Zawsze przed wyjazdem skompletujemy niewielką apteczkę. Ważne jest to, zwłaszcza jeżeli jedziemy z dziećmi. Środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe. Termometr, środki odkażające, plastry. Nie zapomnijmy o kremach z filtrem i płynach odstraszających komary.


7

Telefon, laptop

Niestety obecnie podróż bez telefonu może być znacznie utrudniona. Mamy tam wgrane mapy, możemy robić zdjęcia i oczywiście kontaktować się z innymi. Laptop zabierzmy tylko w sytuacji koniecznej pracy nawet w czasie weekendu. No cóż, zdarza się i tak. I najważniejsze pamiętajmy, że do tych wszystkich sprzętów potrzebujemy ładowarek........


8

Turystyczna ładowarka solarna

Na wielu kempingach nie ma możliwości podłączenia się do prądu lub taka możliwość jest utrudniona. Na większości kempingów podłączenie do prądu jest dodatkowo płatne. Warto przed wyjazdem zaopatrzyć się w przenośną ładowarkę, która umożliwia zasilanie urządzeń, w szczególności telefonów komórkowych. Przenośne ładowarki turystyczne są coraz bardziej dostępne cenowo. Z reguły takie przenośne ładowarki zaopatrzone są w mobilne panele słoneczne.


9

Gry, książki, rowery.

Warto zastanowić się co będziemy robić w czasie wolnym. Niektórzy wolą czytać, inni grać w gry. Można zabrać puzzle składające się z 1000 elementów albo rowery. Albo po prostu nie robić nic i cieszyć się czasem wolnym.I tyle. Teraz niestraszny nam żaden kemping. Wystarczy tylko wybrać kierunek podróży.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.08.2020

Komentarze