7 sposobów na tanie wakacje

Chcesz wyjechać na wakacje, ale obawiasz się o swój skromny budżet? Marzą Ci się zagraniczne wojaże, ale fundusze wskazują raczej na wakacje pod gruszą? Poznaj kilka sposobów na to, jak wyjechać na niedrogie wakacje.

1

Kooperacja ze znajomymi

 Kooperacja ze znajomymi

Paczka zgranych przyjaciół to jednocześnie skarb i oszczędność – nie tylko będziemy mogli spędzić czas z ludźmi, z którymi dzielimy wspólne pasje i zainteresowania, ale też zapłacimy za nie mniej! Jeżeli do miejsca docelowego udajemy się samochodem, pełna obsada w aucie oznacza niższą cenę za paliwo na jedną osobę. Jednocześnie wspólna podróż mija w przyjemnej atmosferze. Drugim pomysłem jest wspólne wynajęcie domku letniskowego, co również może oznaczać tańsze rozwiązanie niż pokój hotelowy dla pary.


2

Ręka na pulsie promocji

Jeśli szukamy tańszych wakacji, musimy poświęcić więcej czasu na ich poszukiwania – biura podróży oferują często rabaty związane z różnymi promocjami. Warto śledzić ich strony internetowe, ale też fanpage na Facebooku, które jest traktowane jako pierwsze źródło informacji.


3

Oferty last minute

Najbardziej oczywisty, ale też najpewniejszy punkt – oferty typu last minute. Jeśli tylko możemy sobie pozwolić na siedzenie na walizkach i czekanie, aż jakaś oferta spadnie nawet o prawie połowę, to może się okazać, że wycieczka do pięciogwiazdkowego hotelu w egzotycznym kraju kosztuje nas 2-3 tysiące złotych, podczas gdy inni turyści płacili 4.


4

Tanie loty

Jeśli szukamy noclegu na własną rękę, jedną z opłat jaką musimy ponieść jest przelot do miejsca docelowego. Warto zabukować bilet najwcześniej jak się da, dzięki temu zaoszczędzimy sporo – zdarza się, że wylot do egzotycznego miejsca będzie nas kosztował nawet kilkadziesiąt złotych. Pamiętajmy również, że najtańsze są loty w środku tygodnia – od wtorku do czwartku. Jeśli więc tylko możemy, sprawdzajmy właśnie takie połączenia.


5

Redukuj koszty

Jeśli jedziesz na wypad, gdzie wyżywienie jest we własnym zakresie – zorientuj się w lokalnych cenach. Być może tańszą opcją będzie zapakowanie do bagażnika niepsującego się prowiantu, jak puszki czy suche produkty typu makaron i ryż. Zamiast codziennie chodzić na kawę do kawiarni – przywieź swoją z domu, wypita na plaży sprawi Ci taką samą przyjemność. Pamiętaj też o kupnie filtrów przeciwsłonecznych – sklepy wokół ośrodków turystycznych często narzucają wyższe marże niż sklepy w naszej miejscowości.


6

Nocleg noclegowi nierówny

Można spać w drogim hotelu, można też pod namiotem – na szczęście te skrajności nie są jedynymi rozwiązaniami. Jeśli namiot jest dla nas przygodą typu survival, a na pięciogwiazdkowy hotel nas nie stać, mamy do wyboru jeszcze cały szereg domków letniskowych, hosteli i prywatnych kwater. Najważniejszą rzeczą jest podliczenie kosztów – czasem może się okazać, że all inclusive wyjdzie nas taniej niż nocleg ze śniadaniami i wyżywienie we własnym zakresie.


7

Mniej popularne = tańsze

Oczywiście jadąc do Grecji chętnie decydujemy się na Santorini czy Kretę, a wybierając się do Turcji – np. Marmaris, ale wyjazdy do mniej znanych okolic potrafią być dużo tańsze, a widoki są równie zachwycające. W zamian możemy sobie zafundować wycieczkę do okolicznych miast i pozwiedzać zabytki.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.11.2015

Komentarze