Zakup dobrego whisky – sklep online, stacjonarny czy spożywczy?

Whisky jest obecnie jednym z najpopularniejszych alkoholi na świecie. To trunek wysokoprocentowy o niepowtarzalnym smaku i barwie, który pomimo swoich pierwotnych założeń leczniczych, szybko stał się produktem uwielbianym przez degustatorów na całej planecie. Alkohol ten można spożywać na dwa różne sposoby: degustując lub pijąc dla towarzystwa. O ile pierwsza opcja nie podlega jakiejkolwiek dyskusji, to w przypadku drugiej krąży teoria o „zakazie” mieszania z napojami gazowanymi. Na szczęście, coraz więcej ludzi przekonuje się do picia whisky w formie drinków. Sami producenci zachęcają poniekąd klientów do takiej formy przyswajania, wypuszczając na rynek dedykowane temu gatunki. Gdzie kupić whisky dobre do degustacji, a gdzie wybrać się z myślą o zakupie tego trunku na imprezę? Jak rozróżnić poszczególne gatunki i rodzaje? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

1

Jak wybrać whisky na konkretną okazję?

Jak wybrać whisky na konkretną okazję?

Zakup whisky powinien wiązać się z podstawową znajomością jej gatunków i metod tworzenia. Warto w tej kwestii umieć odróżnić Single Malt od Blended czy Bourbona. Nie jest to wiedza wymagająca szerokiego zgłębiania, a wystarczy przysiąść dosłownie na chwilę, by wszystkiego się dowiedzieć. W wielu przypadkach, kupując whisky z niższej półki, raczej decydujemy się na jego spożywanie w formie drinków. Będzie to więc świetny wybór w kontekście imprezy rodzinnej bądź spotkania ze znajomymi. Nie zależy nam wtedy na oszczędzaniu zawartości, przez co cała butelka zazwyczaj rozchodzi się po kilku drinkach.
Kiedy chcemy jednak odkryć przeróżne nuty smakowe i aromatyczne w trunku, sięgamy zazwyczaj po whisky ze średniej bądź wyższej półki. Cena takich butelek rozpoczyna się w granicach około 200 zł, a kończy nawet na kilkudziesięciu tysiącach. Warto zdawać sobie też sprawę, że zawartość butelek sprzedawanych po niższych cenach nie dyskredytuje ich do spożywania w „czystej” formie. W pełni zależy to od gustu, jednak w kwestii degustacji, produkty te nie mają z reguły do zaoferowania zbyt wiele.


2

Sklep spożywczy, stacjonarny czy internetowy – gdzie nabyć ulubiony trunek?

Sklep spożywczy, stacjonarny czy internetowy – gdzie nabyć ulubiony trunek?

Raczej nikt nie ma wątpliwości, że największy wybór dotyczący omawianego alkoholu zaoferuje nam whisky sklep online. Zazwyczaj właściciele takich witryn posiadają swoje placówki w formie stacjonarnej. Nie każdy mieszka jednak na tyle blisko, by móc swobodnie pójść i kupić butelkę swojego ulubionego trunku. Dlatego też, to właśnie Internet stał się numerem jeden zarówno pod kątem kupowania whisky z niższych, jak i najwyższych półek.
Na drugim miejscu można śmiało postawić sklep spożywczy. Różnorodność rodzajów w takich miejscach z pewnością zachęca klientów do ich kupna. Niemniej jednak, nigdy nie znajdziemy tam unikatowych i limitowanych gatunków, które to są marzeniem większości degustatorów na całym świecie. Sklep stacjonarny oferuje podobny do internetowego asortyment – problematyczna okazuje się natomiast kwestia dojazdu i ewentualnego transportu butelki. Kupując taki trunek w profesjonalnym sklepie internetowym, mamy pewność co do jego zabezpieczenia w czasie przewozu.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 18.10.2023

Komentarze