Jak zorganizować osiemnastkę?

Co prawda mam już za sobą swoją osiemnastkę, ale chętnie pomogę tym, którzy są jeszcze przed nią i organizują imprezę.

1

LOKALIZACJA
Jeśli chciałbyś/chciałabyś zorganizować dużą imprezę warto wynająć lokal. Moja osiemnastka odbyła się w domu kultury , wiązało się to z kosztami mniej więcej 300 złotych za wynajęcie sali. Gdy robi się imprezę dla dużej ilości osób, warto pomyśleć o tym, aby zrobić ją z kimś znajomym, kto akurat też wtedy obchodzi urodziny. Koszty są o wiele mniejsze, bo dzielicie się po równo, a większość znajomych jest wspólna, poza tym można też poznać kogoś nowego. Aby najważniejsze było dopięte na ostatni guzik, należy dzień przed imprezą zadzwonić lub odwiedzić lokal i upewnić się, czy zamówiona sala będzie w pełni dostępna do naszego użytku, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, gdy w ostatniej chwili okazuje się, że brakuje klucza np. do toalety.
Osiemnastkę można też urządzić w domu, jest to zdecydowanie mniej kosztowne, bo nie płacimy wtedy za lokal.


2

SPRZĘT MUZYCZNY.
Ważny zarówno przy domówce, jak i dużej imprezie. Zwykle lokal oferuje sprzęt muzyczny (za dodatkową opłatą), gdy tego brakuje, musimy nieźle się nagimnastykować nie mając kolegi DJ'a. Warto wtedy popytać znajomych, może oni w ramach prezentu osiemnastkowego załatwią wam taki sprzęt, do zabawy zwykle potrzeba tylko muzyki, więc przyda się komputer i kolumny. Jeśli macie w domu taki sprzęt, można sprawdzić, czy będzie dobrze grał na sali (jeśli zgodzi się właściciel). Ja puszczałam muzykę, mając do dyspozycji małe kolumny od starej wieży sprzed kilkunastu lat i powiem, że wszyscy się dobrze bawili. Trzeba wtedy pamiętać o repertuarze, najlepiej, żeby było dużo tanecznych kawałków. Euforię zabawy wywołują takie piosenki, które są żywe i można przy nich poskakać.


3

JEDZENIE I ALKOHOL.
Z doświadczenia wiem, że na imprezach idzie dużo kanapek, chipsów, orzeszków... Nie warto stawiać na stole ciast, przynajmniej nie w dużych ilościach, bowiem nie cieszą się one szczególną popularnością na takich imprezach. Warto poobserwować na innych imprezach, co najczęściej "schodzi", bo możliwe, że kanapki nie wystarczą.
Jeśli chodzi o alkohol, to nie polecam wódki. W młodym towarzystwie jest tak, że ludzie piją dużo i szybko uderza im to do głowy. Ciężko się wtedy z taką pijaną osobą uporać, a nasz nastrój ten zostaje zepsuty. Z resztą jest to dosyć kosztowna inwestycja, lepiej jest postawić na piwo. Kto chce pić mocniejsze alkohole i tak przyniesie swój prowiant.


4

opis porady


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 31.10.2011

Komentarze

fajny temat
Ciekawie:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-23 22:03:42