Jak zorganizować Dzień Matki?

Już niebawem w maju, a konkretnie 26 maja wszystkie mamy będą obchodzić swoje Święto. Jest to forma podziękowania przez dzieci, że są z nimi cały czas. Gdy trzeba w każdej chwili służą pomocą, przekazują wiedzę i dbają o wychowanie. Właśnie w Dniu Matki dzieci składają życzenia i dają różne prezenty. Oto propozycje, z których każda mama na pewno będzie ucieszona i wzruszona.

1

Już, jako małe dzieci uczone są, że mama jest osobą wyjątkową i należy jej okazywać szacunek. W przedszkolu dzieciaki rysują laurki, wyznając swoim mamom, co do nich czują. Organizowane są przedstawienia z okazji Dnia Matki, gdzie pociechy popisują się swoimi zdolnościami artystycznymi. Mamy są bardzo uczuciowe i zawsze wracają do domu po takich występach wzruszone do łez ze szczęścia. To chyba jest najpiękniejszy dowód na to, że mała istota potrafi zaskoczyć też mamę w jej Dniu.


2

Gdy dziecko jest starsze może już uruchomić swoją wyobraźnię i zrobić coś, co wprawi mamę w zdumienie i zaskoczenie. Czemu nie spróbować swoich zdolności kulinarnych przy pomocy innego dorosłego. Zaskoczyć pięknie nakrytym stołem do obiadu i udekorowaniem bukietu kwiatów z dedykacją z okazji Dnia Matki.


3

Posprzątanie przez szczególnie bałaganiarzy swojego pokoju lub całego mieszkania tak, aby mamy oczy zabłysły i było można w nich zobaczyć uznanie, a na twarzy malował się piękny uśmiech.


4

Wyręczenie mamy w zakupach. Mama w tym Dniu ma mieć wolne, a pozostali domownicy dzielą się obowiązkami. Może hurtowe zakupy, aby nie biegać po kilka razy do sklepów? Mama na najbliższy tydzień będzie mogła mieć zapasy produktowe.


5

Dla zamkniętych w sobie dzieci, w relacjach surowych i chłodnych między mamą, to okazja do powiedzenia, co czujecie do siebie, zbliżenie się emocjonalnie do mamy i przełamanie lodowatej bariery. Poznanie i danie Wam szansy na nowe i zdrowe relacje. Zapomnienie o urazach i próba odbudowania lub pogłębienia uczucia do rodzica. To może być początek czegoś, co mama na pewno doceni, a wręcz czeka na taki gest.


6

Zarezerwowanie w Dniu Matki swojego czasu tylko dla mamy. Spędzenie z nią na zakupach w centrum handlowym i kupienie jej czegoś fajnego, co sprawi mamie przyjemność. Zawsze drobnostka poprawia nastrój, a mama na pewno będzie promienieć. Taki dzień powinien być częściej niż tylko raz do roku. Dla mamy powinniśmy znaleźć zawsze czas, gdy mama nas oto poprosi.


7
http://www.flickr.com/photos/scottedwardsphotography/2506221319/sizes/m/in/photostream/ http://www.flickr.com/photos/scottedwardsphotography/2506221319/sizes/m/in/photostream/

Każdy gest wykonany w kierunku mamy, świadczy o tym, że kochamy ją i szanujemy. Warto dbać o takie relacje, gdyż właśnie, dzięki mamie jesteśmy na tym świecie i możemy cieszyć się życiem. Mama zasłużyła na to, aby obchodzić Dzień Matki. Ten dzień jest szczególny, ale sprawmy, aby czuła się tak cały czas przez rok i jeszcze przez długie lata. Tak naprawdę do samego końca pozostajemy dla mam dziećmi, niezależnie, czy mamy kilka miesięcy, lat albo jesteśmy już dojrzałymi i dorosłymi osobami.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 13.05.2012

Komentarze

Nawet wspomnienia są bardzo ważne. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-20 22:53:41

Dziękuję miło mi :)pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2013-02-19 21:41:25

Halinkaaa, przykro mi również, ale masz na pewno wspaniałe wspomnienia, pamiętasz każdą chwilę z Mamą spędzoną i to jest najcenniejsze. Na pewno dałaś Jej odczuć przez cały czas, że kochałaś i kochasz nadal, choć Jej nie ma i nie możesz bezpośrednio to powiedzieć, co czujesz. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-19 20:16:39

Tyle wspaniałych słów tu przeczytałam, przykro mi bo już nie mogę nic miłego powiedzieć mojej mamie:(

Ostatnio zmieniony: 2013-02-19 19:59:05

To nic, fajnie było to czytać.

Ostatnio zmieniony: 2012-05-16 10:38:28

Dokładnie tak, zgadzam się z Tobą. W poradzie zwracam uwagę na uczucie do (w tym przypadku) do mamy i więź, jaka powinna istnieć. Nie materializm i zrobienie czegoś na odczepnego. Co dzieci mogą zrobić dla swoich rodziców? Tylko ich kochać i właśnie później po latach okazuje się, jak dziecko zostało wychowane, czy podoła temu wyzwaniu, jakim jest szacunek dla mamy, czy obojga rodziców. Podkreślam też, że gesty są więcej warte niż kupiony prezent, oczywiście też jest to przyjemność. Jednak, gdy można zobaczyć mamę szczęśliwą i uśmiechniętą oraz usłyszeć od swojego dziecka "mamo, jak ja się za Tobą stęskniłam/em", a w odpowiedzi usłyszeć "nie wiesz, jak ja jeszcze bardziej za Tobą" i malujący się banan na twarzy mamy, to chyba nie muszę pisać, jak mocno zaczyna bić serce z emocji. Czasami "zwykłe" przytulenie się i wypowiedzenie kilku, miłych słów jest cenniejsze od udawania czegoś, co nie czuje się naprawdę głęboko w swoim sercu. Rozpisałam się:). Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2012-05-15 19:56:05

Masz jak najbardziej rację. A nasza córeczka jest rzeczywiście wielkim skarbem dla nas i myślę, że daje nam dokładnie to, co sama również otrzymuje. Wychowanie to nie tylko trud, ale i wielka odpowiedzialność. Jednak myślę, że warto. Nie ma nic cenniejszego niż uśmiech na twarzy dziecka i oboje z żoną uważamy, że to jest największy prezent dla rodzica. Tak samo, jak prezent zrobiony przez dziecko ma po stokroć większą wartość, aniżeli nawet najdroższy prezent świata. Nie ważne, że w laurce mogło się coś nie udać, liczą się chęci i trud włożony w jej zrobienie :P

Ostatnio zmieniony: 2012-05-15 11:20:52

Mammamia,wychowanie przez mamę i nie tylko, pochłania mnóstwo energii są lepsze i gorsze chwile w tym procesie, dlatego nie tylko w Dniu Matki ze strony dzieci jest obowiązkiem powiedzieć swojej mamie, że ją kocha się. Należy nieustannie pielęgnować i jak najczęściej okazywać mamie swoje uczucia. Twoja córeczka musi być kochana i taka słodziutka. Ja nie jestem za takim świętem, gdzie nagle w ten dzień ktoś sobie przypomina, że ma mamę. Jestem za tym, że dobre więzi emocjonalne zależą tylko od tego, jak dużo wkładamy w to serca, czy to, co robimy jest szczere i nie z przymusu. Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2012-05-14 21:25:57

Moja żona twierdzi, że ma za każdym razem Dzień Matki, gdy córka ją przytula i mówi jej, że ją kocha (czyli codziennie). Ale faktycznie, należy docenić trud, jaki matka wkłada w wychowania, a odciążenie ją w obowiązkach domowych, nie tylko pozwala jej odpocząć, ale i nam docenić, jak jest potrzebna i ile trudu wkłada w to, co nam daje.

Ostatnio zmieniony: 2012-05-14 10:45:44