Jak znaleźć hobby?

Hobby - to coś co robimy w wolnym czasie, co sprawia nam przyjemność. Dobrze jest mieć takie zajęcie, które pozwoli nam zrelaksować się gdy mamy jakieś problemy, dzięki temu możemy się odstresować w trudnych chwilach.

1

Wypisz na kartce wszystkie hobby o jakich myślisz, że mogłyby ci się spodobać. Ważne, żeby lista była jak najdłuższa. Nie przestawaj zanim nie wypiszesz ponad 100 hobby. Jeśli tracisz pomysły, zapytaj swoich znajomych, albo zastanów się co robią ludzie w twoim wieku.


2
źródło: www.flickr.com autor: mvongrue źródło: www.flickr.com autor: mvongrue

Gdy już masz listę, odrzuć te, które z pewnych przyczyn nie mają sensu. Np. rajdowa jazda samochodem nie jest osiągalna, ze względu na koszty takiego hobby. Skreśl wszystkie, o których wiesz, że przekraczają twoje możliwości finansowe oraz te które wymagają więcej czasu niż możesz na nie poświęcić.
Odrzuć też te, do których wiesz, że nie masz do nich predyspozycji i te które wymagają od ciebie czegoś, czego nie znosisz (np. jazdę na nartach, jeśli nie lubisz zimna).


3

Gdy zostaną ci już te, których możesz się podjąć, podkreśl te, które wydają ci się najciekawsze i najbardziej pasujące do ciebie. Możesz je nawet uszeregować w kolejności od tych, które najbardziej ci się podobają.


4

Spróbuj pierwszego z listy. Zajmuj się nim tak długo jak cię ono nie znudzi, albo nie przestaniesz go lubić. Jeśli po pewnym czasie poczujesz, że to jednak nie jest to, spróbuj kolejnej rzeczy. Rób to aż w pewnym momencie znajdziesz coś, co świetnie do ciebie będzie pasować. Gotowe, odnalazłeś swoje hobby. Możesz poszukać innych osób o podobnych zainteresowaniach, wymienić się doświadczeniami, albo zrobić coś razem.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 10.10.2012

Komentarze

>@KRZEWUSZKA:
>Najwspanialsze hobby na świecie - jedzenie :)
>
Zgadzam się :). Muszę przyznać nawet, że jestem od niego uzależniony i dobrze mi z tym. Co do porady- złapany bakcyl może się okazać mocno absorbujący. Odkąd zajmuję się moim obecnym hobby, mój plan dnia jest napięty. Czy to dobrze czy źle? O ile kocha się to, co się robi wszystko jest na swoim miejscu.

Ostatnio zmieniony: 2013-05-11 00:30:31

polecę mojemu tacie:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-11 17:34:32

Najwspanialsze hobby na świecie - hodowla ptaszników:)

Ostatnio zmieniony: 2013-01-09 19:30:57

Najwspanialsze hobby na świecie - jedzenie :)

Ostatnio zmieniony: 2012-10-30 11:21:03