Jak złagodzić objawy kaca?

Wiadomo, że najlepiej nie pić ale też dobrze wiemy, że czasem trzeba. Okazji jest dużo, urodziny, imieniny, przyjęcia okolicznościowe, awans... Drugi dzień po imprezie jest przejściem przez piekło. Ogólne osłabienie, brak chęci do życia, brak apetytu, mdłości to niektóre objawy zakrapianego wieczoru. Jak możemy sobie pomóc?

1

Dobrze jest jeśli wiemy wcześniej o tym, że będziemy spożywać alkohol i mamy czas aby odpowiednio się do tego faktu przygotować. Jeśli występują u nas problemy żołądkowe, powinniśmy uważnie dopierać potrawy które jemy przed wypiciem. Nie powinny być one za tłuste, na bazie gęstych sosów czy składające się z większej ilości składników (leczo, zupa jarzynowa, paprykarz). Wybierajmy w ten dzień raczej lekkie potrawy, grillowane czy gotowane na parze.


2

Starajmy się w miarę możliwości pić tylko jeden rodzaj alkoholu i do tego tej samej firmy. W trakcie picia powinniśmy mieć dostęp do jakiś zakąsek, nawet zwykłe kanapki potrafią zdziałać cuda. Jeżeli nie jest to np. ślub gdzie wiadomo że będzie masa jedzenia, tylko zwykłe posiedzenie, ustalmy wcześniej z gospodarzem, że ktoś może zrobić kanapki, ktoś inny koreczki, jeszcze inna osoba zadba o paluszki i krakersy. Alkohol powinniśmy przepijać czymś co nie jest gazowane, lepiej nas to nawadnia.


3

Jeśli już dopadł nas kac, możemy próbować złagodzić go duża dawką wody (najlepiej z dodatkiem magnezu), herbatą z podwójnym cukrem. Powinniśmy też przekonać się do zjedzenia czegoś, najlepiej w formie płynnej jak np.rosół czy barszcz czerwony. Jeśli mamy więcej siły, udajmy się na najbliższą saunę. Doskonale "wypaca" alkohol z krwi. Oczywiście najlepiej nie pić wcale, ale jak już się zdarzy to możemy ratować się tymi sposobami.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 13.09.2012

Komentarze