Jak zawiesić lampki na choince?

Trudno sobie wyobrazić bożonarodzeniowe drzewko bez światełek. Aby uniknąć niepotrzebnych nerwów podczas ubierania choinki, zastosuj się do następujących rad.

  • choinka, lampki choinkowe, krzesło lub drabina, przedłużacz
1

Ustaw drzewko i ustabilizuj go.


2
Źródło: http://www.freedigitalphotos.net Autor: James Barker Źródło: http://www.freedigitalphotos.net Autor: James Barker

Wyciągnij z pudełek światełka, rozplącz je i przetestuj czy działają. Wymień niedziałające żaróweczki lub napraw złącza. Najlepiej lampki sprawdzić dzień lub dwa wcześniej, gdyż wówczas możesz zakupić nowy zestaw, jeśli naprawa obecnego jest niemożliwa.


3

Przed zakładaniem lampek na choinkę upewnij się, że są odłączone z sieci.


4

Wejdź na krzesło lub drabinę, jeśli to konieczne. Zamocuj koniec lampek na szczycie choinki – najlepiej gdyby doświetlały szpic.


5

Wybierz jeden z dwóch sposobów zakładania lampek. Pierwszy to okręcanie sznura z lampkami dookoła choinki. Jest to sposób efektowny, ale bardzo czasochłonny zwłaszcza, gdy choinka jest sporych rozmiarów. Druga metoda to zakładanie lampek z góry na dół poprzez równomierne układanie ich na gałązkach. Metoda ta jest szybsza zarówno podczas ubierania jak i rozbierania drzewka.


6

Bardzo ważne jest to, byś rozmieszczał lampki tak, aby wtyczka dosięgła kontaktu. Użyj przedłużacza, gdy masz do podpięcia kilka sznurów z lampkami.


7
http://www.sxc.hu http://www.sxc.hu

Zejdź z krzesła, oddal się od choinki i sprawdź, czy światełka są dobrze rozmieszczone, a drzewko odpowiednio oświetlone. Jeśli trzeba, dokonaj niezbędnych poprawek. Zadbaj też oto, by przewód był jak najmniej widoczny.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 24.11.2012

Komentarze

Tutaj także są zasady, jak ubierać światełka i to jest ważne.

Ostatnio zmieniony: 2012-12-22 18:20:57

Fajna porada. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2012-12-22 13:05:18

trzeba rozważnie

Ostatnio zmieniony: 2012-12-09 12:25:38