Jak zabezpieczyć choinkę przed dziećmi?

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, w szczególności dla naszych dzieci, które powodowane naturalną ciekawością pragną wszystko zobaczyć i wszystkiego dotknąć. Im wcześniej pomyślimy o zabezpieczeniach, tym bezpieczniejsze będzie zarówno nasze dziecko jak i choinka.

  • folia lub papier ozdobny,
1

Przynosząc choinkę do domu i umieszczając ją w stojaku pamiętajmy, aby była ona STABILNA. Jesli mamy żywą choinkę w doniczce z ziemią może się tak zdarzyć, że nasz maluszek zapragnie spróbować jak smakuje ziemia z doniczki. Aby się przed tym uchronić przykryjmy donicę folią lub papierem.


2

Kolorowe, błyszcące bombki z pewnością przyciągną nasze dziecko. Aby nie narazić dziecka na zranienie, a nas na straty lepiej zaopatrzyć sie w plastikowe bombki, które są tak samo ładne, a o wiele bezpieczniejsze.


3

Montując światełka na naszym drzewku pamiętajmy, aby schować kable, tak aby dziecko nie mogło za nie pociągnąć.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Mimo wszystkich tych zabezpieczeń pamiętajmy, aby zawsze mieć oko na malucha, bo dzieci są kopalnią pomysłów, które niestety są dla nich niebezpieczne.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 07.11.2012

Komentarze

basia> mocujemy choinkę, aby była stabilna, nie chwiała się. Jeśli mamy małą choinkę umieszczamy ją na stoliku, aby nie mogło dosięgnąć.No cóż-musimy ,,mieć oko" na pociechę. Pozdrawiam-i bezpiecznych świąt:)

Ostatnio zmieniony: 2012-12-23 20:14:30

a co zrobić, aby dziecko nie wywaliło choinki? Tego nie ma w poradzie :(

Ostatnio zmieniony: 2012-12-23 09:25:33

przy dzieciach trzeba być ostrożym

Ostatnio zmieniony: 2012-11-18 11:57:33