Jak wykorzystać resztki ozdobnego papieru do pakowania prezentów?

Pakujesz prezent w rewelacyjny papier. Okazuje się, że jest go ciut za dużo; przycinasz więc ozdobną kartkę i zostaje Ci kawałek cudeńka z przepięknym deseniem. Szkoda wyrzucić. Ale na co wykorzystać?

  • Resztki ozdobnego papieru pakowego, dziurkacz, nożyczki, klej, blok techniczny z kolorowymi kartkami, flamastry.
1

Do ozdabiania jednobarwnych papierów pakunkowych - możesz wyciąć elementy graficzne ze skrawka, który Ci pozostał, i nakleić na prezent opakowany wcześniej w jednobarwny papier.


2

Do ozdabiania kopert i tworzenia oryginalnej papeterii - technika jak wyżej, tylko wycięte elementy naklejasz np. na kartkę papieru listowego.


3

Do tworzenia ślicznych, oryginalnych zawieszek na prezenty:
- wycinasz elementy graficzne ze skrawka - jeśli deseń ma elementy w lustrzanym odbiciu, sklejasz je razem, by każda ze stron zawieszki przedstawiała np. tego samego aniołka czy gwiazdę;
- jeśli nie możesz dopasować wyciętej grafiki w sposób podatny powyżej, podklejasz każdy element jednobarwnym kawałkiem kartki z bloku technicznego i albo obcinasz wystające brzegi podklejonej kolorowej kartki zgodnie z naklejonym nań kształtem, albo też nadajesz podklejonemu fragmentowi fantazyjny kształt wg własnej wyobraźni;
- dziurkaczem wycinasz otwór i przewlekasz przezeń wstążeczkę/sznureczek/tasiemkę;
- całość mocujesz na prezencie.
Pamiętaj, by na bileciku dopisać imię osoby,dla której ów prezent jest przeznaczony!
Takimi zawieszkami (ale już bez wypisanych na nich imion i najlepiej dwustronnymi) możesz ozdobić okno lub zawiesić je na roślinach pokojowych.


4

Do ozdabiania choinki - konieczny jest tutaj papier hologramowy, z którego wycinasz ozdoby (symetrycznie!), sklejasz dwie części każdej w nich tak, by powstała dwustronna zawieszka, robisz dziurkę, przewlekasz nitkę i zawieszasz na drzewku bożonarodzeniowym.


5

Resztki papieru hologramowego idealnie nadają się na konfetti - trzeba mieć tylko naprawdę solidny dziurkacz - z ostrymi elementami wycinającymi, by brzegi tęczowych kółeczek nie były wystrzępione).


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Skrawki papieru, które chcesz wykorzystać muszą być proste. Zmięty papier nie nadaje się do tego typu prac.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 14.12.2009

Komentarze

Praktyczna acz trochę pracochłonna:)

Ostatnio zmieniony: 2012-11-01 16:28:20

Fajny krok 5 ;-)

Ostatnio zmieniony: 2011-02-04 19:36:56

hahah faktycznie punkt piąty jest niezły :) Ja jestem niesamowicie nieporadna kiedy muszę spakować prezent i ładnie go owinąć w papier ozdobny, może z tymi wskazówkami uda mi się zrobić to dobrze i co najważniejsze oszczędnie ;)

Ostatnio zmieniony: 2011-02-01 13:46:55

haha :) to dla mistrzów oszczędzania.
Krok 5 rewelacja!

Ostatnio zmieniony: 2010-12-21 17:59:15

Z nieprzydatnego papieru można zrobić całkiem coś ciekawego. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2010-12-05 21:12:36

Fajna porada.Skorzystam na pewno!! A czy moje porady Ci sie podobaja?

Ostatnio zmieniony: 2010-07-28 18:39:58