Jak utrafić z prezentem w gust obdarowywanego?

Dostajesz prezent i... klapa :-(. Albo: z niecierpliwością czekasz na reakcję obdarowanego, a on/ona po rozpakowaniu podarunku nie potrafi ukryć rozczarowania na widok tego, co otrzymał/a. I znów klapa :-(. Prezenty trzeba umieć dobierać - nie pod siebie, ale pod osobę, której chce się sprawić radość podarunkiem.

  • Pomysłowość, umiejętność słuchana i szukania; znajomość pragnień drugiej osoby.
1

NIGDY nie szukaj prezentu na ostatnią chwilę - przepłacisz i kupisz nie to, co trzeba.


2

Daruj prezenty od serca, a nie dlatego, bo tak wypada; lub by pokazać, jak gruby masz portfel.


3

Jeśli szukasz prezentu dla kogoś dobrze ci znanego, z kim spędzasz sporo czasu, wsłuchuj się w to, co mówi ta osoba. I wyłapuj informacje o jej marzeniach lub zachciankach. A potem kup np. wymarzony toster lub niebiesko - zielonego konia na biegunach.


4

Jeśli chcesz obdarować kogoś, kogo mało znasz, a na kim Ci zależy, i masz dojścia do znajomych/rodziny tej osoby, podpytaj, co sprawiłoby jej radość. Lepiej przeprowadzić wywiad środowiskowy, niż podarować prezent - niewypał.


5

Jeśli kupujesz prezent okazjonalny, możesz zadać sobie minimum trudu i kupić rzecz neutralną lecz - zawsze! - gustowną. To może być wazon, etui na płyty lub komplet kieliszków. Pamiętaj jedynie, by prezent dobierać do okazji. Wszelkie rocznice ślubów można uświetnić podarkiem w postaci np. kompletu do kawy czy pościeli. To prezenty neutralne, a przydają się w każdym domu. Idąc na tzw. parapetówkę możesz podarować np. komplet: filiżanka ze spodkiem x 2 - pakowane osobno dla każdego z gospodarzy; lub razem - dla singla z życzeniami, by z tej drugiej filiżanki mogła korzystać osoba, która jest szczególnie ważna dla gospodarza/gospodyni.


6

Staraj się nie darować pieniędzy - chyba, że masz 100% pewność, iż obdarowywany najbardziej ucieszy się z takiego właśnie prezentu. Najlepiej, by darowanej gotówce towarzyszył jakiś drobiazg - np. szkatułka.


7

Uwagi i spostrzeżenia

  • Wręczając prezent nie kryguj się i nie tłumacz na zapas, że nie wiesz, czy podarek przypadnie do gustu. Podaruj i już.


Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 07.12.2009

Komentarze

fajna rada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 20:34:45

Zawsze odpowiednie są kwiaty,nie zobowiązują.Na specjalne okazje jak ślub,chrzciny itp.mozna dać pieniądze:)

Ostatnio zmieniony: 2012-11-01 16:16:58

Odwieczny problem, co kupić? Fajna porada.Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2010-11-29 20:29:17

Super fajna porada!!!!!!!!! Polecam Ci też moje;)

Ostatnio zmieniony: 2010-07-28 18:41:11