Jak Unikać Niebezpiecznych Sytuacji?

Sztuka samokontroli i podstawowych zasad bezpieczeństwa nie zawsze idzie nam w parze, często gdy wyczuwamy sytuację niebezpieczną; nagle paraliżuje nas strach, "nogi stają się jak z waty" a "włosy stają dęba".Jak zachować się w nieuniknionych zagrożeniach?,Kiedy stajemy oko w oko z naszą Bezradnością?.Aby to nam opisać, postaram się wykorzystać, wiedzę nie tylko gdzieś zasłyszaną, czy w książkach lub od ludzi, ale tak że z Własnego Doświadczenia.

1
  • STARAJMY się obserwować obszar drogi którą idziemy... np.Kiedy zauważymy stojące w oddali podejrzane osoby,możemy zmienić trasę naszej podróży,przejść na drugą stronę ulicy,lub wykorzystać własne strategie zachowawcze w takich sytuacjach.

    -WYBIERAJMY zawsze drogi dobrze nam znane, jeśli to możliwe często uczęszczane,dobrze oświetlone.

    -KIEDY zorientujemy się, że idzie za nami podejrzany człowiek... starajmy się nie popadać w panikę, ale być ostrożnym, nie przyspieszajmy nerwowo kroku, ale stawiajmy go zdecydowanie i stanowczo, nie odwracajmy się cyklicznie, często to wzbudza w napastniku pewność i pomyślność jego ataku,jeśli jest to dewiant wywołuje w nim to podniecenie a z nas robi potencjalną ofiarę.

    - JEŚLI dojdzie do ewentualnej konwersacji z przestępcą, w swoich wypowiedziach staraj się być miła,kulturalna ale nie zapominaj o stanowczości i zwięzłości naszych zdań.Mówienie językiem wulgarnym i agresywny, zamiast nas ochronić... dostajemy tą samą odpowiedź i możemy narazić się na przykre zdarzenia.Jeśli zasłyszałeś pseudonimy osób ze świata przestępczego, a jesteś osobą odnoś się do nich fikcyjnie w symulowanej rozmowie telefonicznej (dla osób młodych), większość przestępców się zna, jakiekolwiek powiązania mogą obdarzyć nas respektem i uniknięciem sytuacji zagrożenia.


2

-UNIKAJ rozmów z podejrzanymi ludźmi, w pociągu wybieraj miejsca gdzie są już pasażerowie i na "twoje oko" są normalni.Nie zwracaj uwagi, sprawcą jeśli zobaczysz kontrowersyjne zachowania,lepiej poinformować osoby uprawnione do interwencji, niż nałapać nie potrzebnych kłopotów, i płacić za nadgorliwość.

-TRZYMAJ najważniejsze dokumenty bardzo blisko siebie, wystrzegaj się chowania ich do tylnej kieszeni,zachowuj szczególną ostrożność w miejscach zatłoczonych.

-NIGDY nie myślmy ze "jakąś się upiecze", pamiętaj że każdy błąd i brak naszej uwagi może doprowadzić nas do nieoczekiwanych skutków.


3

-JEŚLI jesteś dziewczyną, pamiętaj o pilnowaniu własnych napojów, drinków... nawet gdy nowo poznana osóbka wydaję się sympatyczna.Nie wychodź z "własnej skóry" bądź sobą.Kiedy wracasz z dyskoteki nigdy nie idź sama, poproś kogoś by cię odprowadził jeśli jest to taryfiarz poproś, go np. by poczekał aż wejdziesz do klatki, domu.

-JAK to możliwe zaopatrz się w gaz pieprzowy cena około 50-100zł, jak masz perfumy użyj je celując w oczy.
Możemy także nauczyć się paru technik samoobrony, jeśli są organizowane przez policję są bezpłatne a prywatny kurs to kosz około 70-110zł i czas 2,5-4 miesiące


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.07.2011

Komentarze

dobra porada.

Ostatnio zmieniony: 2013-01-31 12:32:33

mądra porada ;)

Ostatnio zmieniony: 2013-01-18 21:00:41

mądre

Ostatnio zmieniony: 2011-07-06 11:20:48