Jak sprawić by żywa choinka była dłużej świeża i zielona?

Jeśli wybieramy choinkę naturalną musimy zwrócić uwagę na jej igły

1

Jeśli choinka ma ładne zielone igiełki, które są obfite to znaczy że jest zdrowa i szybko się nie obsypie, ale żeby była długo żywa musimy spełnić pewne warunki.


2
  • Choinka nie może stać przy źródłach ciepła bo szybciej straci igły
    - Drzewko powinno mieć trochę wilgoci, w różnych sklepach można kupić specjalne stojaki gdzie wlewamy wodę by drzewko ją pobierało
    - Niektórzy mają małe drzewka z korzeniami w dużych donicach gdzie jest gleba, w takim wypadku choinka utrzyma się najdłużej


3

Jeśli ktoś nie chce wydawać pieniędzy na stojak, choć to nie duży wydatek, można choinkę włożyć do garnka czy innego pojemnika, wsypać żwiru lub obłożyć kamieniami i podlewać, wtedy jej zapach będzie rozlegał się w całym domu:)


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 28.11.2011

Komentarze

Ostrzegam przed tzw żywymi choinkami w donicach. Te kupowane przed świętami są wykopywane z ziemi w listopadzie i wsadzane do donic. Uszkadzane są korzenie i choinka dłużej się nie utrzyma. Standardowa gadka sprzedawców jest taka, że można po świętach wsadzić ją do ogrodu lub na balkon. Nie wierzcie temu.
Jedynie choinka kupiona z przeznaczeniem do ogrodu, czyli sprzedawane jesienią nie mają uszkodzonego systemu korzeniowego, bo rosną od początku w donicach, a i tak rozwiną się dopiero na wiosnę.

Ostatnio zmieniony: 2011-12-02 11:09:24

Bardzo przydatna porada. Zapraszam do mnie:)

Ostatnio zmieniony: 2011-11-28 17:21:21