Jak sprawić by nasza choinka była naprawdę wyjątkowa?

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny. By go stworzyć, potrzebujemy nie tylko rodzinnej atmosfery ale i wyjątkowych ozdób. Niezaprzeczalnie, jedną z nich jest choinka. To tradycyjne drzewko jest z nami od zawsze. Tak naprawdę sposobów na jego udekorowanie jest wiele. Wszystko tak naprawdę zależy od nas i naszych upodobań. Oto kilka z propozycji:

1

Zieloną choinkę dekorujemy w pierwszej kolejności światełkami. Zaczynamy ich montaż od czubka i obwijając choinkę dookoła kierujemy się ku dołowi. Kiedy lampki są już zaczepione na choince przechodzimy do zawieszania bombek w wybranym przez nas kolorze. Tradycyjnymi kształtami są kule. Warto wieszać je naprzemiennie w dużych i małych wersjach. Idealnie na zielonej choince prezentują się bombki w kolorze czerwonym, bordowym, granatowym, brązowym i złotym. Po bombkach przechodzimy do zawieszenia łańcuchów w takim samym kolorze. Na koniec umieszczamy na samej górze tzw. czubek w kształcie sopla lub gwiazdy.


2

Zieloną choinkę ponownie zaczynamy ubierać od lampek. Po nich wieszamy bombki w najróżniejszych kształtach i kolorach. Im większa różnorodność kolorów i kształtów, tym lepiej. Następnie wieszamy też kolorowe słodycze choinkowe. Popularne są laski św. Mikołaja i kolorowe czekoladki w różnych kształtach. Są i tacy, którzy wieszają na choince również pierniki ozdobione własnoręcznie. Jeśli mamy w domu małe dzieci, warto wraz z nimi wykonać kilka ozdób choinkowych z kolorowego papieru. Znajdziemy je w Internecie. Są to zazwyczaj najróżniejsze gwiazdki. Kolejny krok to zawieszenie na choince kolorowych łańcuchów. Możemy zawiesić gotowe łańcuchy dostępne w sklepie, jak i łańcuchy papierowe, ręcznie wykonane. Na koniec wieszamy srebrne, końskie włosie. Dla uzyskanie bardziej naturalnego efektu choinki przyprószonej śniegiem, możemy na gałązkach położyć cienkie kawałki waty, która imitować będzie śnieg.


3

Trzecia propozycja to choinka biała. Doskonale na niej prezentuje się kolorowy, cienki światłowód lub zestaw złotych oraz srebrnych lampek choinkowych. Po ich umocowaniu, wieszamy na choinkę bombki w kolorze granatowym lub czerwonym. Następnie zdobimy naszą choinkę także kokardkami w kolorze bombek . Na zakończenie pokrywamy choinkę srebrnym łańcuchem lub też łańcuchem odpowiadającym kolorowi bombek. Całość, dla uzyskania bogatszego efektu, możemy przyozdobić srebrnym, końskim włosiem. Nie zapominajmy również o przymocowaniu gwiazdy lub sopla na czubku choinki.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.10.2011

Komentarze

Zgadzam się z przedmówcą.

Ostatnio zmieniony: 2011-12-19 00:52:53

Ja bym dodał jeszcze choinkę czerwoną. Jest bardzo oryginalna, mało popularna ale bardzo rzuca się w oczy :)

Ostatnio zmieniony: 2011-11-10 21:08:30

Inspirująca porada!

Ostatnio zmieniony: 2011-10-26 15:22:18