Jak spędzić niezapomnianego sylwestra?

Tzw. biała sala, lub zabawa ewentualnie bal - to najpopularniejsze sposoby żegnania Starego Roku. Można jednak również inaczej; pomysłów jest sporo; najważniejszym ograniczeniem są finanse i czas wolny. Jednak nie trzeba być krezusem, by oryginalnie powitać Nowy Rok. Oto kilka propozycji.

  • Gotówki ciut więcej niż na zwyczajnego sylwestra, zgrana paczka znajomych, dobry plan na pożegnanie Starego Roku.
1

Wyprawa do krainy fiordów - wbrew pozorom to wcale nie jest strasznie kosztowna wycieczka; pod warunkiem wszakże, że zbierze się kilka osób chętnych do współuczestnictwa. Planowanie i rezerwację miejsc noclegowych należałoby zacząć już wiosną - wtedy ofert jest najwięcej i ceny też są przystępne. Im bliżej sylwestra, tym ...bliżej koła podbiegunowego - ofert z południa Skandynawii jest wówczas coraz mniej; pozostaje jedynie wynajęcie domku na mroźnej północy. Najtaniej i najwygodniej wychodzi wynajęcie domku na kilka osób, z własnym wyżywieniem. Warto rezerwacji dokonywać poprzez zagraniczne serwisy turystyczne - wychodzi często taniej niż w Polsce.


2

Coś dla fanów świętego Mikołaja, czyli wyprawa do Laponii. Oferta sylwestrowa obejmuje najczęściej zwiedzanie wioski słynnego świętego, kuligi z regionalnymi muzykami, posiłki z regionalnymi potrawami i obserwacje zorzy polarnej zamiast noworocznych fajerwerków.


3

Bal w stylu staropolskim - tego typu zabawy organizowane są w wielu odrestaurowanych zamkach lub dworkach. Liczyć tam można na staropolskie jadło, poloneza rozpoczynającego zabawę taneczną i towarzystwo lokalnego ducha.


4

Bal pod ziemią - to już oferta naszych kopalń soli: Wieliczki oraz Bochni. W obu kopalniach sale balowe znajdują się ponad 100 metrów pod ziemią. Rezerwacji biletów najlepiej dokonać ze znacznym wyprzedzeniem.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Na wspólny wyjazd zapraszaj tylko te osoby, które naprawdę lubisz i których towarzystwo na dłuższą metę nie jest męczące.


Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 29.12.2009

Komentarze

Interesująca propozycja:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-22 17:11:01

Wszystko jest mozliwe,świetna porada:)

Ostatnio zmieniony: 2012-11-01 16:25:40

Ciekawe, ale przy niektórych trzeba się trochę natrudzić by je zrealizować :) ja mam ochotę na tego Sylwestra który jest w Głęboczku organizowany. Jak sobie pomyślę że będzie tam degustacja wina, możliwość aromatycznych kąpieli i spędzenia miłego czasu w zewnętrznym jacuzzi to mi się miło na sercu robi.

Ostatnio zmieniony: 2011-11-18 10:58:32

Propozycje ciekawe, ale trudne do zrealizowania na dzień czy nawet dwa przed sylwestrem;p

Ostatnio zmieniony: 2010-12-30 17:11:27

Ciekawe propozycje:)

Ostatnio zmieniony: 2010-12-30 16:51:24