Jak spędzić dzień bez stresu?

W dzisiejszym świecie każdy gdzieś goni, gdzieś biegnie. W natłoku zajęć zapominamy o tym, że żyjemy, aby być szczęśliwymi ludźmi. Jak to zrobić? Jak nie dać się "pożreć " stresującym sytuacjom? Najważniejsze jest nasze myślenie.

  • Potrzebne: pozytywne myślenie i odrobina kreatywności
1

Najważniejsze, aby dobrze zacząć

Najważniejsze, aby dobrze zacząć

Zazwyczaj pierwszą czynnością po przebudzeniu się jest spojrzenie w okno. Kiedy widzimy zachmurzone niebo i padający deszcz, odechciewa nam się wstawać. Wówczas większość ludzi przekręca się na drugi bok, natomiast ci, którzy muszą wstać mruczą pod nosem jakieś przekleństwa. To duży błąd! Należy obudzić się z dobrym nastawieniem. Powiedzieć sobie - " to będzie dobry dzień" i mocno w to wierzyć. Jeżeli mamy trochę więcej czasu rano, możemy sięgnąć po lekturę. W dzisiejszych czasach nastał trend na książki motywacyjne, które dodają otuchy i pewności siebie. Z pewnością dobrym pomysłem jest też ruch. Sport zawsze powoduje, że stajemy się szczęśliwsi a tym samym pozbywamy się stresu. Tym sposobem naładowani dobrą energią możemy śmiałym krokiem rozpocząć dzień.


2

W poszukiwaniu pozytywnych aspektów

Praca, nauka, bądź też inne zajęcia mogą przysporzyć wielu stresujących sytuacji. Jednakże nie wolno myśleć o problemie w sposób jednowątkowy. Zawsze trzeba szukać rozwiązań. Należy przy tym pamiętać, że nie ma złych pomysłów. Każda próba podejmowania działań dążących do rozwiązania problemu jest dobra. Oczywiście, takie działania mogą się dzielić na te lepsze i gorsze. Jednak zawsze trzeba myśleć i szukać kreatywnych rozwiązań problemu. Następną, bardzo ważną kwestią jest opanowanie. Nie wolno poddawać się negatywnym emocjom. Złość i strach zawsze są złymi doradcami. W chwilach słabości najlepiej zamknąć oczy i przenieść się myślami do chwili, w której jesteśmy szczęśliwi lub w miejsce - tak zwany azyl, które daje ukojenie. Po otworzeniu oczu, problem staje się mniej kłopotliwy, a lęk po części ustępuje.


3

Najbliższe otoczenie

Każdy z nas posiada grono ludzi (może to być nawet jedna osoba), którzy są wytchnieniem, przystanią i azylem. Bliskie osoby- przyjaciele, rodzina, z którymi można porozmawiać o wszystkim i którzy bez względu na wszystko zawsze będą z nami, są potrzebni niczym tlen do oddychania. Otaczajmy się więc takimi ludźmi, dbajmy o kontakty z nimi, nie bójmy się zadzwonić/spotkać w chwili, gdy jest nam ciężko. Zawsze lepiej "wyrzucić " z siebie to, co nas dręczy, niż tłumić w środku. Kiedy opowiemy o problemie komuś z zewnątrz, natychmiast okazuje się , że nie jest on tak duży, jak nam się początkowo wydawało. We dwie osoby zawsze szybciej można wymyślić rozwiązanie danej sprawy. Dlatego nie bójmy się rozmawiać. Ludzie otrzymali dar mowy, aby go używać, więc postępujmy w myśl tej zasady.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 11.10.2017

Komentarze