Jak sfinansować Pierwszą Komunię?

Co roku, kilkadziesiąt tysięcy dzieci przystępuje do Pierwszej Komunii. I choć Pierwsza Komunia, to przede wszystkim przeżycie duchowe – to wszyscy rodzice, chcą przygotować jak najbardziej okazałe przyjecie komunijne. A koszt całkowity Pierwszej Komunii, jest niemały. I waha się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Co zatem zrobić, aby to święto nie doprowadziło nas do ruiny finansowej?

  • Kalkulator, kartka papieru, długopis
1

Weź kartkę papieru, kalkulator i policz wszystkie wydatki

Weź kartkę papieru, kalkulator i policz wszystkie wydatki

Pierwsza Komunia, to nie tylko duże wydatki (np. na sukienkę komunijną, buty, itd.), ale także szereg drobnych wydatków. I to one poprzez swoją masowość, podnoszą w sposób znaczący całkowity koszt przyjęcia. Dlatego też, nie warto się spieszyć i trzeba powoli, dokładnie policzyć wszystkie wydatki. A gdy dojdziemy już do końca wyliczeń, to może okazać się, że Pierwsza Komunia kosztować nas będzie przynajmniej 3.000 – 4.000 złotych.


2

Staraj się oszczędzać, gdzie to tylko możliwe

Okazuje się, ze można zorganizować równie udane przyjecie, bez wydawania dużych pieniędzy. Trzeba tylko mieć kalkulator z tyłu głowy i szukać oszczędności. Można np. zorganizować przyjecie w swoim ogrodzie (pod wypożyczonym namiotem) lub domu (w przypadku niepogody). To rozwiązanie znacznie tańsze, niż organizacja przyjęcia w restauracji! (Oszczędzamy tutaj sporo pieniędzy, ponieważ koszt przyjęcia w restauracji to 100 – 150 złotych od osoby). Jedzenie wprawdzie musimy przygotować sami, ale może nam w tym pomóc bliższa lub dalsza rodzina. Możemy też, gdy nie chcemy bawić się w kucharki i kucharzy, wynająć firmę cateringową do obsługi przyjęcia. (To i tak znacznie taniej, niż zapłacenie za przyjecie w restauracji). Warto też… zrezygnować z usług profesjonalnego fotografa czy kamerzysty. Dlaczego? Ponieważ do robienia zdjęć czy filmowania, możemy „zatrudnić” członka rodziny, który dysponuje odpowiednim sprzętem. Będzie taniej, przyjemniej i bardziej swojsko.


3

Stosuj montaż finansowy

Pierwszą Komunię, można sfinansować nie z jednego źródła, ale z kilku źródeł! A robi się to na zasadzie montażu finansowego. Na przykład – można 70% pieniędzy zaoszczędzić, a 30% pieniędzy pożyczyć. Można 80% pieniędzy zaoszczędzić, a 20% pieniędzy uzyskać ze sprzedaży rzeczy, które walają się nam po domu a których nie potrzebujemy. Można 40% pieniędzy uzyskać z dodatkowej pracy, a 60% pożyczyć. (Możliwości montażu finansowego, jest naprawdę wiele). Można także sfinansować całą Pierwszą Komunię, zaciągając kredyt gotówkowy. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby porównać oferty kredytowe przynajmniej 5-6 banków. Dzięki temu, nie będziemy sobie pluć w brodę, że za zaciągnięty kredyt gotówkowy – po prostu przepłaciliśmy!


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 14.04.2015

Komentarze