Jak samodzielnie stworzyć kosz prezentowy? – łatwy sposób na trafiony podarunek

Niegdyś za standard w kontekście podarunków uchodziło wręczanie butelki dobrego alkoholu, starannie zapakowanej w elegancką torbę prezentową. Z biegiem czasu ludzie zaczęli jednak wymyślać bardziej innowacyjne i kreatywne pomysły na prezenty. Jednym z nich okazały się być kosze prezentowe, które niezależnie od okazji możemy podarować wszystkim, ważnym dla nas osobom. Zakup kosza upominkowego nie jest w żaden sposób kosztowny ani wymagający. Mimo to, uśmiech osoby obdarowanej tym prezentem utrzymuje się na twarzy przez wiele godzin. Jako alternatywę dla zakupu gotowego kosza można rozważyć jeszcze jego własnoręczne wykonanie. Dokładnie tej czynności zostanie poświęcony cały, poniższy wpis.

1

Zalety kosza prezentowego

Zalety kosza prezentowego

Samodzielne wykonanie kosza prezentowego niesie za sobą wiele korzyści, z których najważniejszą jest uniwersalność. Tworząc taki podarunek, możemy umieścić w nim wszystkie rzeczy, które sprawią obdarowanemu największą przyjemność. Do tego dochodzi jeszcze możliwość dopasowania kolorystyki i wyglądu do płci, wieku i zainteresowań.
Ostateczna forma upominku zawsze zależy od kreatywności jego wykonawcy. Dlatego, mając bliski kontakt z obdarowywaną osobą, warto umieścić w środku prezentu kilka symboli i akcesoriów nawiązujących do wspólnych chwil z przeszłości. Tego rodzaju gest z pewnością przyczyni się do jeszcze lepszej reakcji obdarowanego.


2

Tworzenie kosza prezentowego w trzech krokach

Tworzenie kosza prezentowego w trzech krokach

Przygotowanie kosza prezentowego wcale nie musi być czasochłonne ani wymagać jakichkolwiek zdolności manualnych. Czasami wystarczą trzy proste kroki, aby stworzyć estetyczny i całościowo spersonalizowany podarunek.


3

Krok 1: Zakup kosza lub opakowania

Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że kluczowym przy tworzeniu tego podarunku elementem jest sam kosz. W rzeczywistości niewiele osób decyduje się na własnoręczne plecenie koszy wiklinowych, dlatego wariant ten nie wchodzi w grę. Dużo łatwiej jest kupić gotowy produkt, zwracając przy tym szczególną uwagę na jego kształt i wielkość. Oczywiście, sama nazwa kosza prezentowego nie musi od razu oznaczać, że będzie on wiklinowy. Ludzka kreatywność nie zna granic, a dobrze prezentujący się kosz można stworzyć nawet z pudełka po butach.


4

Krok 2: Zadbanie o wszystkie składowe prezentu

Mając gotowe opakowanie, przechodzimy do najważniejszego z etapów, czyli zakupu wszystkich produktów znajdujących się w środku. Najczęściej kosze prezentowe z alkoholem są dodatkowo uzupełniane o słodycze, kawy, herbaty, kieliszki, kufle, kosmetyki czy przetwory. Posiadając jednak zupełnie inny pomysł na produkt, warto również umieścić go we wnętrzu prezentu.


5

Krok 3: Wypełniacze i atrakcyjna dekoracja

Wypełniacze są nieodłączną częścią każdego kosza prezentowego. Ważne, aby były one w pełni estetyczne oraz praktyczne. W tym celu możemy wykorzystać bibułę, specjalne wypełniacze papierowe bądź nawet gałązki z drzewek iglastych. Kolejną rzeczą jest celofan – folia ozdobna dla koszy, którą uda się nam kupić nawet w lokalnej kwiaciarni. Pozostaje jeszcze kwestia związania wszystkiego ozdobną wstążką, a kosz będzie mógł zostać uznany za gotowy.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 23.11.2023

Komentarze