Jak radzić sobie z kacem? Sprawdzone i najlepsze metody!?

Imprezy ze znajomymi, wesela, urodziny, imieniny, domowe party- wszystkie tego typu wydarzenie łączy nie tylko dobra zabawa ale też alkohol. Większość, pełnoletnich już osób, doświadczyła stanu jakim jest kac. To nic miłego. Syndrom dnia następnego potrafi nas trzymać bardzo wiele godzin i skutecznie zniechęcać do działania, utrudniając nam normalne funkcjonowanie. Metod na kaca jest wiele ale tak naprawdę tylko kilka z nich przynosi ulgę ciężkiej głowie. Oto one: Dzień po imprezie unikamy: mocnej kawy dżemów i podobnych produktów (zwłaszcza jeśli wcześniej pijemy wodę spod ogórków i zagryzamy kiszone ogóreczki) W trakcie imprezy: Unikamy napojów gazowanych np coli. Chipsów, orzeszków- nie zaspokajają głodu wbrew pozorom, są ciężkie dla żołądka. Mam nadzieję że pomogłam.

  • kefir, bułeczka, pomidor, sok pomidorowy, napój izotoniczny, aspiryna, sok pomarańczowy, sok grejprutowy, cytryna, wódka, rosół, herbata czarna, herbata ziołowa z dzurawca
1

Kaca nie tylko można leczyć ale także przeciwdziałać mu już w momencie, gdy zaczynamy pić alkohol. Sprawdzonym sposobem jest zjedzenie czegoś tłustego (wyroby mięsne są w tym wypadku najlepsze lub prawdziwy rosół z kury, należy unikać tłustych sosów np: majonezu) ale nie za dużo i nie zbyt tłustego!, najlepiej 2-3 godzin przed imprezą. Można też wypić kilka łyżek oliwy z oliwek ale nie każdy będzie zachwycony taką metodą. W czasie imprezy powinniśmy wypić trochę wody i zjeść coś jak tylko poczujemy się głodni jednak niech nie będą to chipsy czy orzeszki solone a coś konkretnego np z dań mięsnych. Tuż przed snem również wypić sporą ilość wody z sokiem cytrynowym lub soku pomarańczowego (jest znacznie lepszy niż woda z cytryną i zdecydowanie smaczniejszy). Poza jedzeniem tłustego ale lekkostrawnego pokarmu polecam też zażycie magnezu tuż przed imprezą.


2

Impreza już była, nie przygotowaliśmy się do niej odpowiednio czego efektem jest potężny kac, nie mamy czasu by wylegiwać się cały dzień w łóżku więc musimy działać inaczej. Wtedy dobrze jest mieć w lodówce sok pomarańczowy lub grejpfrutowy, kefir, ogórki kiszone i pomidorka a w chlebaku świeżą bułeczkę. Pół szklanki wody spod ogórków kiszonych zadziała jak cudowny lek, jednak później należy coś zjeść- kefir, pomidor i bułeczka to danie idealne przy dużym kacu. Na koniec sok pomarańczowy, z którym wypijemy aspirynę. Po dwóch godzinach powinniśmy się poczuć o niebo lepiej, wtedy polecam zjedzenie czegoś słodkiego gdyż organizm będzie potrzebował cukru. Jeśli impreza skończyła się przykrym akcentem jakim jest zwracanie wszystkiego co wcześniej zjedliśmy i wypiliśmy, rano kategorycznie nie należy nic jeść. Należy wypić gorzką herbaty lub herbatę ziołową z dziurawca, chwilę później magnez rozpuszczony w wodzie. Jeśli żołądek zasygnalizuje nam że czuje się trochę lepiej, można napić się soku grejpfrutowego i zjeść trochę białego pieczywa lub chudy rosół.


3

Nie zawsze jesteśmy idealnie przygotowani, w lodówce nie ma kefirku (nie każdy lubi takie produkty) czy ogórków kiszonych a w apteczce brak nam magnezu i aspiryny. To nic, na pewno mamy w domu herbatę a także cytrynę w lodówce. Należy przygotować sobie mocną, czarną herbatę z dużą ilością soku z cytryny i dobrze ją posłodzić. Wytrzymałym polecam wziąć później chłodny prysznic i położyć się na moment na równej powierzchni nie kładąc nic pod głową.


4

"Czym się strułeś tym się lecz" Święta prawda! Jeśli kac jest silny a żadne metody nie dają nam takiej ulgi na jaką liczymy, dodatkowym krokiem by doprowadzić się do stanu względnej normalności jest strzelenie sobie kielicha ale nie więcej niż jednego! W końcu nie chcemy doprowadzić się do wczorajszego stanu i być o krok bliżej alkoholizmu.


5

Nie zawsze jest czas na wypicie soczków i jedzenie kefirków, czasami pijemy w tygodniu a na następny dzień trzeba wstać do pracy. Kielich czy browar na kaca jest wtedy kategorycznie głupim pomysłem. W drodze do pracy polecam zatrzymać się w sklepie spożywczym i kupić dobry napój izotoniczny a także sok pomidorowy, który jest bogaty w potas.


6

Dzień po imprezie unikamy:
- mocnej kawy
- dżemów i podobnych produktów (zwłaszcza jeśli wcześniej popijamy wodę spod ogórków zagryzając dodatkowo kiszone ogóreczki)

W trakcie imprezy unikamy:
- napojów gazowanych np coli.
- Chipsów, orzeszków- nie zaspokajają głodu wbrew pozorom, są ciężkie dla żołądka.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 05.04.2011

Komentarze