Jak przetrzymać przedświąteczne szaleństwo?

Boże Narodzenie już tuż tuż. W sklepach pojawiają się powoli świąteczne słodkości dla najmłodszych i najróżniejsze, bożonarodzeniowe ozdoby. Jeszcze chwila, a sklepy zamienią się niemal w wioskę św. Mikołaja i kusić będą swoimi promocjami, które tak naprawdę nie odbiegają znacznie od akcji marketingowych w pozostałych miesiącach. W sklepach zrobi się jednak nie tylko kolorowo i świątecznie, ale przede wszystkim tłoczno. Jak więc przetrzymać to około świąteczne szaleństwo i nie dać się zwariować? Oto kilka prostych i SPRAWDZONYCH porad:

  • kartka lub kalendarz
  • długopis
  • odrobina wolnego czasu
1

Choć Boże Narodzenie jest w grudniu, postaraj się pomyśleć o nim z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.


2

Relaksując się w letnie wakacje spróbuj wygospodarować chwilę i zrób listę osób, których w danym roku chcesz obdarzyć świątecznym podarunkiem. Zamieść ją w widocznym dla siebie miejscu. Idealnie sprawdzają się tu kalendarze. Teraz możesz nawet każdego dnia zastanowić się co warto zakupić dla każdej z tych osób.


3

Stwórz podobna listę z potrawami, które przyrządzasz co roku, poszerzając ja o listę składników niezbędnych do ich przygotowania.


4

Wybierając się na cotygodniowe zakupy zabierz ze sobą stworzone listy i sprawdź, czy jest już coś co możesz zakupić z wyprzedzeniem. Większość prezentów, zwłaszcza takich jak odzież, czy kosmetyki, mogą leżeć przez kilka miesięcy i czekać na właściwy moment. Ich zakup z wyprzedzeniem pozwala również oszczędzić odrobinę nasz domowy budżet. Wydatki bowiem, nie skumulują się w jednym miesiącu, a rozłożą co najmniej w trzech.


5

Niektóre produkty żywnościowe mają także długie terminy ważności. Warto o tym pamiętać i zapełnić domowe spiżarnie już we wrześniu.


6

Sprawdź, czy są potrawy, które możesz przygotować z wyprzedzeniem, jak np. pierogi z kapusta i grzybami, które możemy zrobić już w październiku i przechować w zamrażalniku do świąt.


7

Pod koniec listopada sprawdź, jak się ma stan Twoich świątecznych ozdób i dekoracji. Może warto dokupić jakieś bombki, czy lampki? Nie czekaj z tym do ostatnich przedświątecznych dni. Zrób to już w listopadzie.


8

Na samym początku grudnia zweryfikuj swoje listy. Sprawdź co jeszcze brakuje i co warto dokupić. Pamiętaj o opakowaniach na prezenty. Jeśli ogarniesz wszystko i zamkniesz temat na początku grudnia, to ostatni tydzień przed świętami będzie stanem wręcz błogosławionym, a święta udane jak nigdy dotąd.


9

Uwagi i spostrzeżenia

  • Choć mamy już listopad to jeszcze nic straconego. Wszystkie te kroki możesz wykonać na dniach.


Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.11.2011

Komentarze