Jak pokonać nieśmiałość na imprezie?

Kiedy inni bawią się na balach, prywatkach czy imprezach firmowych Ty siedzisz w domu, bo myślisz, że się do tego nie nadajesz? Na samą myśl, że miałabyś znaleźć się wśród tych wszystkich ludzi paraliżuje Cię strach? Pomyśl, że może coś tracisz-dobrą zabawę, okazję do poznania nowych ludzi czy lepszego poznania współpracowników. Nieśmiałość można pokonać- oto kilka rad jak dobrze bawić się na imprezie.

1

Jeśli paraliżuje Cię strach, że nie będziesz nikogo znała, lub że nikt nie będzie chciał z Tobą rozmawiać dobrze by było, gdybyś na imprezę poszła z osobą towarzyszącą. Sama obecność takiej osoby dodaje nam pewności siebie. Tylko nie rozmawiaj wyłącznie z tą osobą, bo przecież gdybyście mieli spędzić ten wieczór razem, to równie dobrze moglibyście zostać w domu.


2

Dowiedz się, kto będzie na imprezie i zastanów się o czym mogłabyś z nimi rozmawiać. Może będzie to ostatnio oglądany film, przeczytany artykuł, czy jakieś wydarzenie. Rzecz w tym, by nawiązać kontakt.


3

Rozejrzyj się, a z pewnością zauważysz, że wokół są osoby podobnie nieśmiałe do Ciebie. To całkiem normalne, że wśród nieznanych ludzi czujemy się skrępowani.


4

Zjedz coś-dasz zajęcie dłoniom, a przy okazji możesz krążyć wokół gości i zagadać, a może ktoś się do Ciebie przysiądzie.


5

Idąc na imprezę ubierz się w ubranie, w którym wyglądasz dobrze, ale i czujesz się swobodnie, abyś nie musiała walczyć z niewygodnymi ubraniami czy butami.


6

Jeśli nie potrafisz opowiadać anegdotek, czy sypać dowcipami ,,jak z rękawa" nic nie szkodzi. Równie lubiani są ci, którzy potrafią umiejętnie słuchać. Zadawaj pytania, kiwaj głową ze zrozumieniem, przytakuj.


7

Możesz spędzić cały wieczór na rozmowie z dwiema, czy trzema osobami, albo przeskakiwać z grupki do grupki. Ważne byś dobrze się czuła.


8

Jeśli masz dość napięcia -zrób sobie przerwę. Możesz wyjść na balkon lub do łazienki i wziąć głęboki oddech.


9

Uważaj z alkoholem- chcąc dodać sobie animuszu łatwo stracić kontrolę nad sytuacją.


10

Jeśli rzadko wychodzisz na imprezy może rób to częściej. Możesz zacząć od wyjścia ze znajomymi na kawę. Po kilku spotkaniach pozbędziesz się nieśmiałości i lęku.


11

Uwagi i spostrzeżenia

  • Poznawanie ludzi jest wielką frajdą, więc warto pokonać lęk przed nowymi znajomościami.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 06.01.2013

Komentarze

świetna rada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-23 14:59:05

Dobra porada:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-22 17:04:25