Jak ozdobić koszulkę na Walentynki?

Walentynki to tradycja, która przywędrowała do nas z Ameryki. W tym dniu tak zwanym Dniu Zakochanych wyznajemy sobie uczucia i miłość. Walentynki są dobrym sposobem na ujawnienie swoich uczuć do innej osoby, gdy nie mamy odwagi jej tego wprost powiedzieć. Dzień staje się radosny i wszędzie widać mnóstwo symboli miłości. Prostą rzeczą jest pójść do sklepu albo wejść na strony internetowe i zamówić coś nietypowego dla swojej, drugiej połówki. Już wszystko znamy, kartki, serduszka z piernika, romantyczne kolacje. Oczywiście każdy gest osoby ukochanej jest ważny, ale można być oryginalnym i mile zaskoczyć.

 • Można kupić nowe koszulki, najlepiej w jednym kolorze, golfy też nadają się, bo są uniwersalne, ale z cieńkiego materiału..
 • Farby do tkaniny.
 • Pędzle różnej grubości i szerokości
 • Szablony rusunkóww, napisów lub własna twórczość artystyczna.
1

Koszt minimalny tyle, co za materiały potrzebne do ozdobienia koszulki, golfa, czy innej części garderoby. W szafie można poszukać czegoś, co będzie można na nowo ozdobić, a tym samym stanie się nową rzeczą. Jeżeli Pan chciałby zrobić niespodziankę swojej wybrance i podarować w Walentynki coś od siebie, proponuję kupić golf najzwyklejszy, mogą być różne kolory (wersja cieplejsza) lub koszulka z krótkim rękawem także kolorowe, wszystko gładkie i napisać coś miłego, wyznanie lub zrobić rysunek.


2
Na zwykłej koszulce naniesiony wzór. Na zwykłej koszulce naniesiony wzór.

Ja posłużyłam się najprostszym motywem w serca i napis. Serca zrobiłam szablon i narysowałam na koszulce, potem ręcznie powstał napis, można użyć szablonu. Ważne przed malowaniem trzeba podłożyć coś pod odzież, gdyż farba może przebić na placach i wtedy nasze dzieło na Walentynki będzie zniszczone.


3
To farby specjalne do tkanin. Kolor czarny i czerwony. To farby specjalne do tkanin. Kolor czarny i czerwony.

Wykorzystałam dwa, podstawowe kolory czarny i czerwony farbek z przeznaczeniem do tkanin. Cała sztuka polega na tym, aby kolory były intensywne, a na koszulce nie pozostawały zacieki. W ten sposób można namalować kwiaty, zwierzęta, motywy miłosne, robić wymyślne napisy. Za każdym razem, gdy zmieniamy kolor farby płuczemy pędzel i dopiero malujemy następnym kolorem.


4

Dość cienkim pędzelkiem naniosłam farbę najpierw na kontury mojego motywu, następnie wypełniłam dokładnie farbą ich środki. Napis zrobiłam odręcznie, jako dodatek do serc.


5
Gotowa, przykładowa koszulka, którą można komuś podarować. Gotowa, przykładowa koszulka, którą można komuś podarować.

Na koniec wyrównałam drobne niedociągnięcia pędzla i ponownie pomalowałam koszulkę na kolor czerwony. Trzeba mieć cierpliwość i być dokładnym w tych czynnościach. Na samym początku ręka drży, ale chęć stworzenia coś dla osoby Ukochanej wygrywa. To tylko przykładowa propozycja zrobienia ze starych rzeczy coś wyjątkowego, a to, co umieścimy na naszej odzieży, zależy tylko od naszej wyobraźni. Tak wygląda przykładowa, gotowa koszulka.


6

Uwagi i spostrzeżenia

 • Raczej nie prać w pralce, bo mogą kolory wyblaknąć.

 • Tanie wykonanie, oryginalny pomysł.

 • Takiego rysunku nie kupimy w sklepie oraz tylko sami możemy ułożyć napis odpowiedni dla osoby obdarowywanej.

 • Wszystkie zdjęcia są własnością Autora.

 • Koszt to farby około 30 zł kilka sztuk farbek, stara koszulka nic nie kosztuje, a nowa 20-30 zł z krótkim rękawem, a golf około 20-30 zł taki cieńki z materiału, nie z węłny.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

 1. Zaloguj się:
 1. 03.12.2012

Komentarze

Liczy się pomysł, a nie, kto, ile wydał kasy. Liczy się gest i chęć zrobienia czegoś dla drugiej osoby. Na bazie tego przykładu można tworzyć różne rzeczy. Na przykład dla mężczyzny, chłopaka zrobić koszulkę z jego ulubioną marką samochodu, wszystko to nie jest drogie, a sprawia ogromną przyjemność. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-24 11:00:38

bardzo oryginalne, fajna porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-23 21:31:12

BeataQ, to tylko baza do tworzenia czegoś niepowtarzalnego. Te farby mają bardzo intensywne kolory, przez co koszulka i arcydzieło na niej zostanie z pewnością dostrzeżone. Trzymam kciuki, aby wyszło wszystko po Twojej myśli. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2013-01-27 12:11:09

Zastanawiałam się nad czym oryginalnym i właśnie znalazłam. W najbliższych dniach zaopatrzę się w potrzebne farby i jakiś tiszert. Postawię na twórczość własną. Zobaczymy jaki przyniesie efekt.

Ostatnio zmieniony: 2013-01-24 19:32:34

Dominisia, to, co jest na zdjęciu, to przykład z wielu. Na różnych ciuchach można malować, dżinsach, koszulach, kurtkach...istnieje dowolność. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2013-01-16 19:59:34

Bardzo fajny pomysł, myślę, że to bardziej alternatywa dla Panów na prezent dla swych kobiet.

Ostatnio zmieniony: 2013-01-16 19:20:57

Obca666 nie zabarwi, bo to są specjalne farby przeznaczone do tkanin. Ostatnio widziałam je w Empiku, cena ok. 6 zł za kolor. Można to prać tylko nie w pralce, bo zniszczy się. Kolory są też bardzo intensywne i trwałe. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2013-01-06 12:59:30

Super pomysł :) może uda mi się go wypróbować. Jestem tylko ciekawa czy nie zabarwi skóry osoby, która będzie nosiła takie ubranko.

Ostatnio zmieniony: 2013-01-05 12:28:50