Jak nie zwariować podczas organizowania imprez/wyjazdów/wycieczek?

Porada dla osób organizujących większe imprezy zasiadane (półmetki, studniówki, sylwestra) lub wycieczki/wyjazdy dla większej ilości znajomych lub grup "z internetu", wyjazdów klanowych itd

1

W trakcie organizacji wydarzenia dla większej ilości osób jednym z dosyć istotnych problemów jest załatwianie przez ludzi wszystkiego na ostatnią chwilę: niezdecydowanie, uzależnianie swojego uczestnictwa od ilości osób lub tego kto pojedzie/przyjdzie, rezygnacje, zmiany planów to sprawy, z którymi każdy organizator ściera się bez przerwy. Jak sobie dać radę - kilka sztuczek.


2

Zapisuj w telefonie lub na kartce, którą zawsze będziesz miał przy sobie np w portfelu wszystkie kontakty/zapytania jaki miałeś dotyczące imprezy łącznie z numerami telefonów/e-mailami. Rób też notatki - ile osób i kiedy umówiłeś się na wpłatę. Wielokrotnie przekonałem się, że dopiero wpłata oznacza deklaracje i przemyślaną decyzję. Pamiętaj, że w przypadku organizowania np sylwestra klubowego lokal musisz opłacić wcześniej i ryzykujesz swoimi pieniędzmi.


3

Uświadamiaj ludzi, że wszelkiego rodzaju niezdecydowania opóźnienia utrudniają organizowanie.


4

Koniecznie dąż do tego, żeby jak najwięcej wpłat było dokonane, na tydzień-dwa przed imprezą/wyjazdem w zależności od wydarzenia. Nigdy nie przeciągaj i nie trzymaj większej ilości miejsc do ostatniej chwili "bo ktoś się musi namyślić", możesz zostawić jakiś niewielki margines, ale pamiętaj o zebraniu większości z wyprzedzeniem - dzięki temu unikniesz stresów.


5

Staraj się informować znajomych na bieżąco o ilości miejsc. W przypadku zapytań o wolne miejsca podkreślaj, że "na ta chwile są wolne" możesz również blefować nieznacznie zawyżając ilość zajętych miejsc "ostatnia sztuka" działa - również wielokrotnie się o tym przekonałem.


6

Jeżeli zakładasz stronę internetową koniecznie dodaj statystyki. W przypadku ogłoszeń i osób "z internetu" sprawdzaj co jakiś czas liczbę wyświetleń - pomoże Ci to oszacować ilość osób do których dotarłeś z informacją i zainteresowanie.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.12.2010

Komentarze