Jak nie dać się chandrze?

Chandra to zjawisko, które towarzyszy nam nie tylko w jesienne, szare, smutne dni. Może dopaść nas w każdym miejscu, o każdej porze. Ta porada dotyczyć będzie tego, co zrobić, aby jednak mieć dobry nastrój przez cały rok ;)

  • Trochę chęci
1

Żyj kolorowo!

Noś ubrania w ciepłych, radosnych barwach. Gorąca czerwień, czy butelkowa zieleń z pewnością będzie lepsza od mdłych beżów i smutnych szarości. Nie dość, że rozweseli cię duchowo, to i poprawi koloryt twojej cery, która w smutne szare dni może być w gorszym stanie.


2

Jedz zdrowo!

I tu można przytoczyć zasadę kolorów, zjedzenie żółtego banana, czy czerwonej truskawki, na pewno doda nam więcej energii niż paczka chipsów... Po pierwsze owoce, głównie cytrusy, zawierają witaminę C, działającą odpowiedni nie tylko na nasz układ odpornościowy, ale także są odpowiedzialne za nasze samopoczucie. W końcu zdrowe, soczyste potrawy i zawarte w nich naturalne cukry dodają więcej energii niż ciężkie, tłuste jedzenie. Dlatego warto w gorsze dni postawić na owoce i warzywa.


3

Dzień piękności!

Najczęściej, gdy dopada nas chandra, uważamy, że jesteśmy nieatrakcyjni. Dotyczy to w większej mierze pań. Powinniśmy wtedy choć kilka godzin zainwestować na pielęgnacje urody. Ciepła kąpiel przy świecach zapachowych, najlepiej takich, które dodadzą nam nowych sił, czy wystrojenie się, może mieć bardziej dobroczynne skutki niż cokolwiek innego. Moje drogie panie, powinnyśmy wtedy poświęcić czas na pomalowanie paznokci, czy wizytę u fryzjera. Jest to ważny element, ponieważ poprawia wygląd naszego ciała, a także samopoczucia. Czując się dobrze z samym sobą, czujemy też to od otoczenia.


4

Komplementy i śmieszne miny!

Mów sobie, że dobrze wyglądasz, że poradzisz sobie z wyzwaniami, że przyciągasz wspaniałych ludzi itp. Takie słowa pomagają twojej psychice. Jeżeli sam w to uwierzysz, to inni ludzie będą cię postrzegać, jako osobę pewną siebie. Ty zapomnisz natomiast o swojej chandrze, będziesz chciał spotykać się z ludźmi i oni z tobą.
Śmieszne miny przed lustrem pomogą ci nie tylko poprawić elastyczność skóry twarzy, co sprowadza się do lepszego wyglądu, ale także rozśmieszą cię. Szybko zapomnisz, że miałeś doła.


5

Miejsce, w którym chciałbyś być!

Warto mieć w domu chociaż cząstkę miejsca, w którym czułeś się lub czułbyś się dobrze. Może to być piasek z nad morza lub obraz gór, które chciałbyś odwiedzić. A gdy już będziesz miał woreczek tego piasku w dłoni, zamknij oczy i pomyśl, jak ci było tam dobrze, ciepło, byłeś z rodziną bądź przyjaciółmi, jak świetnie się bawiłeś. Chociaż na chwilę zapomnij o dręczących cię problemach.


6

Pasja!

Znajdź sobie pasję. Wędkarstwo, ogrodnictwo, malowanie, czytanie romansów, zwierzęta, sport itp. itd. Jest na prawdę dużo możliwości, jak spędzić czas. Ludzie, którzy mają pasję, mają mniej czasu na dołowanie. To nas uspokaja, pozwala na rozładowanie negatywnej energii i przeciwnie czasem nas ładuje i pobudza.


Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.05.2012

Komentarze

przydatna porada
Bardzo dobra porada! I choć tak proste, to jednak wiele z nas o tym zapomina:)

Ostatnio zmieniony: 2013-01-31 12:45:24