Jak ładnie przyozdobić grób na Wszystkich Świętych?

Święto Wszystkich Świętych przypada w dniu 1 listopada i każdego roku zawsze pojawia się problem, jak przystroić groby osób najbliższych. Jakie kwiaty, wiązanki, znicze i wieńce są w tym roku modne i szykowne? Można zauważyć pewien trend modowy związany z różnymi akcesoriami przeznaczonymi na groby. Jak udekorować grób, możesz dowiedzieć się właśnie z tej porady.

1

Najważniejszy umiar

Najważniejszy umiar Zastanów się nad doborem kolorów kawiatów i innych dodatków.

Chcąc zadbać o groby, musimy pomyśleć, jakie kolory kwiatów i innych dodatków będziemy kupować. Nie przesadzaj z feerią barw, które nie będą ładnie się prezentować, gdy będzie ich za dużo i w dodatku każdy z innej parafii. W barwach też musi panować porządek. Grób powinien udekorowany być estetycznie i z gustem. Najważniejsza rzecz, nie przesadzaj
z ilością kwiatów i kolorami.


2

Kwiaty sztuczne, czy żywe

Kwiaty sztuczne, czy żywe Kwiaty sztuczne i żywe są tak samo piękne. Sztuczne dłużej zachowają kolor

W tym czasie dostępnych w ofercie jest więcej kwiatów sztucznych, spowodowane to też jest porą roku, gdzie istnieje ograniczona liczba odmian kwiatów żywych, a które potrafią przetrzymać zmienne warunki pogodowe. Kwiaty sztuczne i wieńce nie odbiegają od tych, które spotykamy w różnych porach roku. Zrobione są w sposób perfekcyjny tak, że czasami trudno odróżnić je od prawdziwych. Co roku sprzedawcy mają zawsze coś nowego dla klientów i nie poprzestają na ulepszaniu przydatnych rzeczy na groby.


3

Najpopularniejsze kwiaty na groby

Najpopularniejsze kwiaty na groby Białe róże będą pasować do każdej kompozycji kwiatowej

Najbardziej znanym i pospolitym kwiatem na groby jest chryzantema. Możesz je kupić cięte, w doniczkach o różnych wysokościach i kolorach. Kwiat ten jest wytrzymały na przymrozki i długo zachowuje swoją świeżość. Na każdym grobie będzie prezentował się znakomicie. Róże są przepiękne, a ich kolory powalają swym urokiem. Masz do wyboru różne odmiany. Jednak nie przytłaczaj ich innymi kwiatami, bo swoją świetlistość stracą zagłuszone przez ich natłok. Róże eksponuj na tle jednolitym, najlepiej z dodatkiem gałęzi z choinki lub na samej płycie grobu. Gerbery są ciężkimi kwiatami, dlatego zadbaj o solidny wazon lub doniczkę. Dobieraj kwiaty według wielkości i dopasuj do rozmiaru grobu. Anturium, to ten piękny z żółtym języczkiem z otoczką przeważnie czerwoną, choć bywają już inne odmiany kolorystyczne. Kwiat ten tak samo musi być wyeksponowany i wieść prym pośród innych. Frezje i pozostałe kwiaty mogą być dodatkiem do ozdobienia grobów. Wszystkie kwiaty są żywe, dlatego pamiętaj, aby wsadzić je do wody.


4

Symbol spokoju

Symbol spokoju Znicze diodowe zrewolucjonizują polskie cmentarze tylko potrzeba jeszcze czasu

Znicze i lampiony to następny dodatek do wystroju grobów. Zachowaj harmonię kolorów
i dobieraj je do kolorów kwiatów. Nie stawiaj znicza bezpośrednio na płycie grobu, ponieważ znicz stopi się i wosk zabrudzi płytę. Lepiej podstawić kawałek szkła pod palące się znicze. Od niedawna nowością są lampiony diodowe, które zastępują te tradycyjne. Plusem tego znicza nowoczesnego jest to, że nie gaśnie, gdy zawieje wiatr. Jednak nie do końca jest ta nowość akceptowana, szczególnie przez osoby starsze wiekiem. Oprócz tego jeden znicz jest drogi cenowo w porównaniu ze zniczem tradycyjnym.


5

Wieniec na grób

Wieniec na grób Połączone trzy kolory na zasadzie kontrastu. Pięknie wyeksponowane Anturium.

Najprostszym sposobem jest zrobienie samemu wieńca z gałązek świerku lub sosny. Do ozdobienia nadają się przede wszystkim chryzantemy, pięknie komponują się goździki. Z kolei róże nadają szyku wieńcowi, niezależnie od koloru róży, lilia i anturium są kwiatami masywnymi, dlatego połączenie ich razem musi być przemyślana. Wieniec powinien być skromny, ale przykuwać uwagę. Najlepsze osiąga się efekty w ozdabianiu wieńca poprzez zastosowanie jednolitego tła, jakim są gałązki świerku lub sosny oraz wyeksponowanie na tym tle tylko jednego rodzaju kwiatów. Mieszanie ze sobą wszystkich kwiatów wprowadza chaos na wieńcu, przez co traci on na swym uroku.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.10.2013

Komentarze

Witaj Ewelinko,
dzięki za komentarz, fajnie, że znów jesteś:).
Świetnie napisana porada. Zresztą, jak zawsze Ewuś. Pozdrawiam !