Jak kupować znicze ?

Nadchodzi czas, w którym wszyscy odwiedzają groby swoich bliskich. Wypada zostawić małą pamiętkę po sobie na grobie. Najczęściej jest to znicz. Jakie znicze kupować, czego się wystrzegać i na co zwracać uwagę ? Tego dowiecie się państwo w niniejszej poradzie.

1

Pierwszą rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę jest materiał z jakiego wykonany jest znicz. Napewno znicze plastikowe są złym wyborem. Plastik jest lekkim i palnym materiałem, co w praktyce oznacza, że nawet lekki wiatr może przyczynić się do przewrócenia, bądź nawet zapalenia się znicza.


2

Drugą ważną sprawą jest wypełnienie znicza. Patrzmy zawsze, czy znicz jest na wkłady czy jest wylany parafiną. Znicz z wymiennym wkładem posłuży nam dłużej. Zawsze możemy wymienić wkład na nowy.


3

Odradzam kupno dużych zniczy. Są one najczęstszym łupem cmentarnych złodziejaszków.


4

Przy kupnie wkładu do zniczy sprawdzajmy jego zawartość. Wkłady wypełnione "pseudo" parafiną palą się bardzo krótko. "Pseudo" parafina wygląda tak jakby była spieniona i jest dużo lżejsza od oryginalnej, dobrze palącej się parafiny.


5

Przy samym zakupie zniczy sprawdźmy czy sprzedawca dał nam "kapturki" do wszystkich zniczy.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 30.10.2010

Komentarze

Ciekawa porada:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-23 23:00:07

Kradną :( W ubiegłym roku okradziono grób moich rodziców, stroik, znicze, nawet chryzantemę. Wielka przykrość dla rodziny, a niesmak pozostał mi do dziś. Dzieci nie mogły pojąć gdzie się podziały kwiatuszki dla dziadzia i babci, które wybierały :( W tym roku zamierzam wszystko podpisać ( oczywiście w mało widocznym miejscu).

Ostatnio zmieniony: 2012-10-29 13:06:14

Ja mam sprawdzone i co roku u tej samej sprzedawczyni kupuję. Zawsze mama robi piękne kompozycje kwiatowe na to Święto. Od tego zależy kolor zniczy, które kupuję, jako doadatek. Porada bardzo praktyczna. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2011-10-14 18:37:41

Bardzo smutna konkluzja...już na każdym kroku sprzedawcy chcą wcisnąć nam bubel...przydatna porada o ''pseudo''parafinie nie wiedziałam, na przyszłość będę uważniejsza. Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2011-05-02 20:40:56

Bardzo dobra i praktyczna porada.Tyle tylko, że trochę smutna konkluzja.... Nawet przy zakupie zniczy trzeba uważać...

Ostatnio zmieniony: 2011-02-23 22:03:06