5 najciekawszych kalendarzy adwentowych dla dzieci

Odliczacie dni do Gwiazdki? Stęsknione za choinką i prezentami dzieci z pewnością odliczają! Kalendarze adwentowe dla dzieci umilą ten czas całej rodzinie, krok po kroku zbliżając Was do świąt. Sprawdź, jakie kalendarze możesz zaproponować swoim maluchom.

Ideą tych 24-dniowych kalendarzy nie jest jednak wyłącznie uprzyjemnienie oczekiwania na pierwszą gwiazdkę. W rodzinach, które święta obchodzą w wymiarze duchowym, istotą jest odpowiednie przygotowanie do Bożego Narodzenia. Dzięki otwieraniu okienka lub paczuszki każdego dnia, po kolei, dzieci uczą się cierpliwości i wytrwałości – a te cechy przydadzą się również tym, dla których grudniowe święta są po prostu miłą rodzinną tradycją. Przekonaj się, że przedświąteczne kalendarze dla dzieci nie muszą być wypełnione wyłącznie słodyczami.

1

Kalendarze dla najmłodszych

Kalendarze dla najmłodszych

Już w życie małych dzieci można wprowadzić tradycję oczekiwania na święta z kalendarzem. Dla przedszkolaków świetnym wyborem będą kalendarze z ulubionymi postaciami z bajek. Jeśli słowa patrol nasz radę da podśpiewujesz już nawet pod prysznicem, a stojąc w korku mruczysz zielone znaczy jedź, Twój maluch z pewnością pokocha niespodzianki kryjące się w okienkach kalendarza adwentowego z Psim Patrolem. Brzdąc woli bajki o pociągach? Nie ma problemu, z pomocą przyjdą 24 miniaturowe lokomotywy z kalendarza Tomek i Przyjaciele.Doskonałym pomysłem, by umilić dziecku oczekiwanie na Gwiazdkę bez słodyczy i kolejnych zabawek jest też codzienne czytanie książki – wydawcy proponują małym miłośnikom Kici Koci realizację przedświątecznych zadań wraz z Nunusiem lub czytanie każdego dnia kolejnego spośród 24 rozdziałów o zimowych świętach. Kalendarz w formie książki to zresztą świetny dodatek do tego klasycznego, wypełnionego małymi prezentami, słodyczami lub zadaniami.
Święta w Hogwarcie? Odliczamy!
Pośród wielu fantastycznych światów, które kochają mali i duzi, specjalne miejsce w niejednym sercu zajmuje uniwersum Harry’ego Pottera. Jeśli dziecięcy pokój w Twoim domu zajmuje kandydat do Szkoły Magii i Czarodziejstwa, podaruj mu jeden z wielu wypełnionych upominkami kalendarzy z Harrym Potterem. Specjalnie dla dzieci przygotowano wersję z akcesoriami do zabawy i drobnymi gadżetami. Starszych miłośników Harry’ego ucieszą bardziej rozbudowane wersje, w których kryją się nie tylko naklejki i stemple, ale też minipuzzle, skarpetki, breloki, biżuteria i inne gadżety.


2

Kalendarze adwentowe z zadaniami dla dzieci

Kalendarze adwentowe z zadaniami dla dzieci
Ogromną popularnością cieszą się kalendarze zawierające karty z zadaniami, które dzieci mają zrealizować, by lepiej przygotować się do świąt. Zadania te często angażują wszystkich domowników, dzięki czemu nie tylko upieczecie pierniki na czas, ale przede wszystkim spędzicie wspólnie te wyjątkowe chwile, zacieśniając rodzinne więzi. Kalendarz z zadaniami i ciekawostkami dla dzieci zawiera 24 karty, których treść jest zarówno pouczająca, jak i zabawna. Napisanie listu do Mikołaja, rodzinne pieczenie pierniczków czy przedświąteczne sprzątanie pokoju to tylko przykłady tego, co czeka na Twojego malucha podczas codziennego odkrywania kolejnych kart.


3

24 słodkości – od 1 grudnia do Wigilii

Kalendarze adwentowe wypełnione słodyczami nie są już jedynymi propozycjami dla dzieci, jednak stanowią tradycyjną i uwielbianą przez wszystkich formę kalendarza. Nawet miłośnicy zdrowego odżywiania przymykają lekko oko na brudne od czekolady dziecięce buzie – odliczanie do świąt rządzi się przecież swoimi prawami.Jeśli jednak nie dasz się przekonać czekoladkom, ale mimo wszystko pragniesz osłodzić maluchowi oczekiwanie na pojawienie się prezentów pod choinką, wybierz adwentowy kalendarz na słodycze, który wypełnisz samodzielnie. W pudełeczkach, z których się składa, możesz umieścić zdrowe przekąski lub prezenty – na przykład figurki zwierząt czy małe autka, zależnie od zainteresowań Twojego dziecka.


4

Kalendarz adwentowy DIY – zrób go po swojemu!

Czas na prawdziwą przygodę dla zaangażowanych: samodzielne przygotowanie kalendarza dla swojego dziecka! Bez obaw – wynoszenie połowy asortymentu z pobliskiego sklepu papierniczego nie będzie konieczne. Powszechnie wiadomo, że wolny czas jest dla rodziców czymś w rodzaju Yeti – wszyscy o nim słyszeli, nikt go nigdy nie widział. Zapracowani twórcy mogą więc przygotować dla swoich dzieci kalendarz z gotowych zestawów DIY.Fantastyczną propozycją jest zestaw do przygotowania kalendarza z 24 jutowych woreczków. Poza workami w opakowaniu znajdziesz także sznurek do ściągania, piękne naklejki i drewniane spinacze do przypięcia torebeczek na sznurku. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest estetyka. Nie bez znaczenia pozostają też możliwość personalizacji oraz aspekt ekologiczny – woreczki, sznurek i spinacze wykorzystacie później do innych kreatywnych projektów.Co włożyć do kalendarza adwentowego dla dzieci? Świetnie sprawdzi się miks upominków:● pojedyncze słodkości,
● karty z przedświątecznymi zadaniami,
● drobne zabawki i gadżety.Który kalendarz najbardziej spodoba się Twojemu dziecku?


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 10.11.2022

Komentarze