Wino weselne, które uświetni ten wyjątkowy dzień

Kiedy trzeba zdecydować, jakie alkohole podać na przyjęciu weselnym, wiele par wybiera wino. Jednak przy tak dużej liczbie dostępnych rodzajów wina trudno jest przewidzieć, które z nich będzie najbardziej popularne wśród gości. Postaramy się przybliżyć Wam kilka propozycji najlepszych win weselnych, a także, co należy wziąć pod uwagę przy ich wyborze.

1

Co wziąć pod uwagę przy wyborze wina na wesele?

Co wziąć pod uwagę przy wyborze wina na wesele?

Wybierając najlepsze wina na swój ślub, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, musisz upewnić się, że wybierzesz różne wina, które zadowolą wszystkie podniebienia. Oznacza to, że możesz wybrać zarówno wino czerwone, jak i białe, a także wino musujące dla tych, co wolą coś lżejszego. Dokonując wyboru, powinieneś także wziąć pod uwagę styl swojego ślubu. Jeśli jest to bardziej formalne wydarzenie, możesz trzymać się klasycznych odmian, takich jak Chardonnay czy Cabernet Sauvignon. Jeśli jednak Twoje wesele jest bardziej swobodne, nie krępuj się kreatywnie wybierać. Nie ma sztywnych reguł, jeśli chodzi o wina weselne! 
Więcej podpowiedzi i pomysłów jak przejść przez cały proces wyboru dobrego wina podpowiedzą specjaliści. Będą oni w stanie poprowadzić Cię we właściwym kierunku i pomogą Ci znaleźć idealne wina na Twój wielki dzień. Dlatego też odsyłamy Cię do ich artykułu:
https://wybieramwino.pl/blog/wino-weselne-najlepszy-wybor-na-ten-wyjatkowy-dzien-b78.html
 
Pamiętaj również o degustacji win przed dokonaniem ostatecznej decyzji. Pomoże Wam to zawęzić wybór i upewnić się, że otrzymacie wina, które będą wszystkim smakować. 


2

Krótko o tym, co masz do wyboru

Czerwone wino jest zazwyczaj najpopularniejszym wyborem na przyjęcie weselne, a do wyboru jest wiele różnych odmian. Jeżeli szukasz czerwonego wina, które z pewnością zadowoli tłum, wybierz Merlot lub Cabernet Sauvignon. Te dwa rodzaje czerwonego wina są pełne, złożone i dobrze komponują się z różnymi potrawami. 
 
Jeżeli na przyjęciu podajesz białe wino, to zawsze bezpiecznym wyborem jest Chardonnay. Ten rodzaj białego wina jest łatwy do picia i ma uniwersalny smak, który spodoba się każdemu. Możesz też postawić na Sauvignon Blanc. Ten rodzaj białego wina jest nieco słodszy niż Chardonnay i ma trawiasty smak, który dobrze komponuje się z daniami z owoców morza.
 
Jeżeli chcesz podać coś, co z pewnością zrobi wrażenie na Twoich gościach, spróbuj szampana. Szampan jest elegancki i luksusowy, a do tego dobrze komponuje się z niemal każdym rodzajem jedzenia. Zapewne też pierwszy toast dla młodej pary nie mógłby się bez niego obejść. Dla tych, którzy wolą lżejsze trunki możesz też zaproponować Prosecco lub Cavę. Wino musujące jest na pewno świetnym pomysłem, a do wyboru jest wiele różnych odmian. 


3

Ile wina na wesele kupić, żeby nie zabrakło?

Przy podejmowaniu decyzji o tym, ile wina kupić na przyjęcie weselne, ważne jest, by wziąć pod uwagę, ilu gości będzie uczestniczyć w przyjęciu. Zawsze lepiej jest jednak zachować ostrożność i mieć za dużo wina niż za mało. Istnieje kilka różnych sposobów na obliczenie, ile wina należy kupić. Jednym z nich jest zastosowanie zasady, że każdy gość wypija jeden kieliszek wina na godzinę. Jeśli więc masz 100 gości i przyjęcie trwa cztery godziny, potrzebujesz 400 kieliszków wina. Standardowa butelka wina zawiera około pięciu kieliszków, więc w tym przypadku potrzebowałbyś 80 butelek wina.
 
Dobrą zasadą jest kupowanie jednej butelki wina na osobę. Jeżeli jednak organizujesz duże przyjęcie lub wiesz, że niektórzy z Twoich gości nie piją alkoholu, możesz kupić go po prostu więcej. Warto też pamiętać, że wina czerwone są zwykle droższe od białych, więc jeśli masz ograniczony budżet, możesz skupić się na kupnie win białych.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.03.2023

Komentarze