Jak zorganizować ślub zimą?

Nie ma chyba bardziej komponującej się z kolorystyką ślubu pory roku niż zima. A do tego w powietrzu czuć nadchodzący karnawał. Zimowe śluby mają swoją niepowtarzalną magię. Za oknami biało, a wewnątrz gorące przygotowania do balu. Taka bajkowa i zarazem bajeczna atmosfera aż prosi się o przeniesienie na salę weselną.

1

Dekoracje i detale
Zacznijmy od dekoracji i detali. Zwykle przy okazji świąt Bożego Narodzenia nie trudno znaleźć w sklepach odpowiednie dekoracje. Sztuczny śnieg w sprayu, kryształowe sople do naciągania obrusów, różnych rozmiarów gwiazdki oraz płatki śniegu do ozdobienia stołu. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki sala zamieni się w pałac królowej śniegu.


2

Prawie jak w igloo
Atrakcją przyjęcia może być oczywiście kulig czy lepienie bałwana, aczkolwiek czasem może to wymagać zaopatrzenia się w sztuczny śnieg. Czy to przy prawdziwym, czy sztucznym śniegu, warto przede wszystkim uprzedzić gości o odpowiednim ubraniu.
Spektakularnie wyglądają z pewnością pokazy rzeźbienia w wielkich bryłach lodu, które można wykonywać również wewnątrz. Również goście pod okiem instruktora mogą uczestniczyć w tworzeniu takiej rzeźby, np. wielkiego serca albo nawet samych nowożeńców. Oryginalnym, zimowym pomysłem na przyjęcie weselne jest także bar lodowy, gdzie drinki serwowane są w szklaneczkach z lodu. A gdyby komuś zrobiło się od tego wszystkiego za zimno, zawsze może zanurzyć kruche ciasteczko w gorącej fontannie oczywiście białej czekolady.


3

Upominki
Dla gości, w ramach podziękowań za wspólną zabawę i prezenty, młoda para może przygotować typowo zimowe upominki. Pamiętajcie, że wypieki własne są zawsze modne. Mogą to być na przykład ciasteczka udekorowane białym lukrem oraz lukrowanymi perełkami lub też pierniczki opatrzone inicjałami nowożeńców. Czekoladowe trufle w kokosowych wiórkach czy owinięte białą tkanina jabłka będą do złudzenia przypominać śnieżne kule.
Eleganckim podarunkiem, a jednocześnie przypinką do wizytówki na stole mogą być ozdobne spinacze z aniołkami, choinkami, reniferkami czy gwiazdkami śnieżnymi. Zdobią stół, a jednocześnie są uroczą pamiątką tego wyjątkowego dnia. Uroczo prezentuje się również rozsypane na stole srebrne lub złote konfetti.


4

Tort
Tort koniecznie biały, puszysty, śmietanowy. Na nim figurka nawiązująca do pory roku. A może do pierwszego spotkania lub wspólnego zimowego hobby?


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 10.12.2010

Komentarze

Ciekawy pomysł na ietypowy ślub. Choć jednak pora lata rozbudza wszystkie zmysły dodatkowo. Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2012-01-11 20:43:50

Fajne pomysły, ale jednak bardziej przemawia do mnie ślub latem:)

Ostatnio zmieniony: 2012-01-09 22:17:08