Jak zaskoczyć gości weselnych? Rycerze?

W tej poradzie chciałbym podsunąć Państwu jeden z niekonwencjonalnych sposobów na zaskoczenie gości weselnych. W tytule jest w zasadzie podane wszystko na tacy, ponieważ chodzi tutaj o występ grupy rekonstruującej epokę średniowiecza. Jednak jak powinniśmy szukać rycerzy, i na co uważać?

1

Jak znaleźć "grupę rycerską"?
Najłatwiej i najszybciej jeśli poszukamy jej w internecie. Niekoniecznie pierwsza firma, która wyskoczy w wyszukiwarce będzie tą odpowiednią (głównie z uwagi na cenę). Szukając grupy weźmy pod uwagę, że sprzęt rycerski zajmuje sporo miejsca, a Państwo zapewne chcieliby przynajmniej kilka osób na pokazie. Szukajmy więc w okolicy wpisując nazwę miasta gdzie odbywać będzie się wesele, np. "Bractwo Rycerskie Konin" albo "Rycerze Warszawa", czy tym podobne.
Jeśli jednak zdecydują się Państwo na wynajęcie rycerzy poprzez firmę imprezową lub eventową, to większe prawdopodobieństwo profesjonalnego podejścia do Państwa wesela, oraz możliwość wynajęcia dodatkowych atrakcji.


2

Ile osób wynająć?
Kiedy już namierzą Państwo rycerzy z okolicy i będą chcieli do nich zadzwonić, należy chwilkę się wstrzymać i zastanowić ile osób chcielibyśmy widzieć na swoim weselu. Generalnie zasada im więcej tym lepiej sprawdza się tutaj w prawie każdym wypadku. Najlepiej, żeby w grupie która do nas przyjedzie było przynajmniej 4 "walczących rycerzy" - tak też należy pytać. Oprócz tego z 2 niewiasty i mamy ładnie prezentującą się 6 osobową grupkę rycerską. WAŻNE! Zobaczmy galerię grupy, którą chcemy wynająć, czy aby na pewno osoby te wyglądają na rycerzy, a nie "szmaciarzy".


3

Jaką cenę zapłacimy?
A ceny są bardzo różnorodne i wpływa na nie wiele cenników, od ilości osób, po atrakcje.
Jeśli założymy że będzie to 6 osób, to cena powinna oscylować w granicach 1800-2500 PLN (razem z fakturą VAT), w cenie powinny znaleźć się przed wszystkim walki rycerskie (najlepiej w umowie dopisać minimalny czas ich trwania - np. 30 min), dodatkowo jakaś średniowieczna inscenizacja, korowód przed kościołem. Poza tym powinny być przygotowane specjalne konkursy dla gości weselnych: strzelanie z łuku, walka na miecze, itp.


4

Myślę, że jeśli zależy nam na weselnym SHOW, grupa rycerska jest jednym z ciekawszych i bardziej interesujących pomysłów.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Przejrzyjmy galerię zdjęć wynajmowanej grupy, żeby nie wynająć szmaciarzy.

  • W umowie zawrzyjmy czas walk rycerskich i to jakie atrakcje będą na weselu.

  • Na wesele powinno przyjechać jak najwięcej rycerzy walczących.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.01.2011

Komentarze

oryginalne i fajne

Ostatnio zmieniony: 2013-01-22 10:01:21