Jak zapraszać osobiście gości na ślub i wesele?

Ślub i wesele z założenia w życiu ma się jedno. Dlatego ważne jest, aby wszystko było doskonale zorganizowane i dopięte na ostatni guzik. Dobre wesele to między innymi takie, po którym goście są zadowoleni i wspominają je przez wiele lat. Ale najpierw trzeba ich na nie zaprosić. Jak to zrobić? Oto kilka rad.

1

Zaproszenie na ślub czy wesele powinno być dostarczone gościom minimum na miesiąc przed uroczystością. A najlepiej, co najmniej trzy miesiące wcześniej. Zapraszając gości z wyprzedzeniem dajemy im czas m.in. na zakup kreacji, umówienie się do fryzjera czy zakup prezentu. Nam również daje to możliwość, że gdy ktoś odmówi przybycia na wesele dwa miesiące wcześniej, a chcielibyśmy kogoś jeszcze zaprosić (a nie było na przykład na to już pieniędzy), to mamy możliwość zaproszenia.


2

Zaproszenia na ślub i wesele powinno dostarczać się wszystkim gościom osobiście. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, bo np. ktoś mieszka za granicą to wtedy należy skontaktować się z taką osobą telefonicznie w celu zaproszenia na ślub i zapytania czy dana osoba się nie obrazi, że zaproszenie zostanie wysłane do nich za pośrednictwem poczty.


3

Na każdą wizytę przyszli „Państwo Młodzi” powinni umówić się osobiście ustalając dzień i godzinę wizyty. Nie należy nachodzić kogoś niespodziewanie. Oraz spóźniać się na umówioną wizytę dłużej niż „kwadrans akademicki”


4

Zaproszenia w kopercie powinny być schowane wierzchem do góry a koperta nie powinna być zaklejona. Kopertę z zaproszeniem zawsze wręczamy kobiecie.


5

Oto kilka formułek jak zapraszać gości:

„Mamy zaszczyt zaprosić na nasz ślub, który odbędzie się (kiedy) o godzinie (której), w (jakim kościele).
Po zakończeniu uroczystości ślubnych zapraszamy na przyjęcia weselne, które odbędzie się (gdzie). Byłoby nam niezmiernie miło, gdybyście towarzyszyli nam w tej cudownej chwili.”
(w czasie formułki wręczamy zaproszenie)

"Chcielibyśmy zaprosić Was na uroczystość zaślubin, która odbędzie się dnia ..... w .......
Po uroczystości zapraszamy na wesele. Będziemy zaszczyceni Waszą obecnością.
Prosimy również o potwierdzenie przybycia do dnia ....."
(w czasie formułki wręczamy zaproszenie)

" Babciu/Dziadku/Mamo/Tato, ponieważ jesteś bardzo ważną osobą w naszym życiu, chcielibyśmy zaprosić Cię na nasz ślub, który odbędzie się dnia..., o godz. ... w kościele...."


6

Pamiętajcie jednak, aby nie była to wypowiedziana na pamięć formułka . Lepiej powiedzieć czasami coś od siebie będąc zrelaksowanym, niż próbować powiedzieć coś, czego do końca się nie pamięta.

Zapraszanie gości z czasem będzie szło Wam coraz łatwiej i przyjemniej.
A po weselu będzie ten czas wspominać zapewne bardzo miło.
POWODZENIA!


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.08.2012

Komentarze