Jak zaoszczędzić pieniądze podczas organizacji ślubu i wesela?

Jeżeli zastanawiacie się, jak zaoszczędzić pieniądze nie tracąc na elegancji podczas organizacji ślubu i wesela, przeczytajcie nasze porady.

1

Zamiast hucznego przyjęcia weselnego można zorganizować bankiet, tak zwane koktajl party, które obecnie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest to małe, ale bardzo eleganckie przyjęcie trwające kilka godzin, na którym podawane są napoje, drinki, ciasta i małe przystawki. Aby takiemu przyjęciu dodać trochę uroku, można zamówić jazzowe trio, które będzie umilało gościom czas.


2

Jeżeli ktoś z Waszych znajomych lub rodziny pięknie śpiewa solo, poproście go o mały występ na Waszym weselu. Będzie to miła atrakcja dla gości, a i z pewnością przyjemność dla śpiewającego.


3

Możecie śmiało zrezygnować z wielkiej grupy muzycznej. Są coraz droższe i zazwyczaj grają piosenki, które Twoi goście słyszeli już tysiące razy na innych weselach. Zamiast tego wybierz coś bardziej klimatycznego, duet skrzypcowy lub orkiestrę jednoosobową. Pewnym rozwiązaniem może być również zamówienie DJ-a. Jest to dużo tańsza usługa, która daje możliwość dokładnego ustalenia repertuaru muzycznego.


4

Czy zauważyliście, że na ślubach mało kto je ciasta? Zamiast wystawiania ciast co 3 metry stołu, wystarczy z boku postawić osobny stolik z trzema-czterema rodzajami słodkości, a jeszcze lepiej jeśli poprosimy babcię, aby nam je upiekła.


5

Poszukajcie fotografów wśród swoich znajomych. Nawet te amatorskie aparaty cyfrowe robią już całkiem niezłe zdjęcia. Zbierając materiał fotograficzny od paru znajomych, z pewnością wybierzecie masę zdjęć do ślubnego albumu.


6

Własnoręcznie wykonywane zaproszenia. Jeżeli ktoś z Waszych bliskich albo Wy sami posiadacie zdolności manualne, śmiało możecie zabrać się za robienie zaproszeń. Aby wykonać takie zaproszenia, musicie kupić ładny papier oraz przeróżne artykuły dekoracyjne (bibułki, małe różyczki, naklejki, kryształki samoprzylepne itp.), które dostępne są na giełdzie kwiatowej, pasmanterii lub sklepie papierniczym. Wystarczy odrobina pracy, a efektem będzie nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również stworzenie czegoś, co zawiera w sobie cząstkę Was samych.


7

Być może ktoś z Waszych znajomych jest doskonałym kucharzem. Poproście go o przygotowanie jakiś przekąsek. Nawet jeśli sami dostarczycie produkty, zapłacicie za nie dużo mniej niż gdybyście chcieli zamówić coś podobnego na sali weselnej.


8

Znaczną sumę można również zaoszczędzić na aucie do ślubu. Być może ktoś z Waszych znajomych ma ładny samochód, który po subtelnym udekorowaniu nadawałby się dla pary młodej. Nie musicie również wynajmować kierowcy, ostatnio coraz częściej spotyka się sytuację, że to świadkowie lub sam pan młody prowadzi samochód.


9

Dobrze jest dużo wcześniej wykupić podróż poślubną. Oferty typu first time są nawet do 50% tańsze.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 16.09.2010

Komentarze

Interesujące:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-22 19:16:33