Jak zająć dzieci na weselu?

Godzina popołudniowa, restauracja pęka w szwach od gości weselnych, wszyscy mają zamiar bawić się dobrze, ale... "Mamoooo! Nudzi mi się!" - woła Jaś do swojej mamy.

1

Jeśli przewidujemy, że na weselu będą dzieci w wieku 4-15 lat i w ilości około 5-10, to należałoby zorganizować im jakąś godziwą rozrywkę. Zabawy, które prowadzi wodzirej, nie oszukujmy się, ale dla najmłodszych nie są, i raczej trudno nimi zająć na dłuższy czas dzieci...


2

Powinniśmy więc rozejrzeć się za jakąś alternatywą dla dzieci. Pomysłem może być wynajęcie klauna, lub animatora. I w brew pozorom pojęcia te różnią się dosyć znacznie, choć przez ludzi są pojmowane jako równoznaczne. Jakie są różnice? Klaun - to nie tylko śmieszny strój, ale także podejście do dzieci i sprawdzone zabawy, szukając klauna, powinniśmy rozejrzeć się za profesjonalistami, którzy na rynku działają minimum 2 lata. Animator - w moim mniemaniu osoba zajmująca dzieci i proponująca im stare - DOBRE zabawy, prawdopodobnie traktuje tą prace jako pracę dorywczą, więc powinniśmy zastanowić się nad jej zaangażowaniem w pracę.


3

Szukać powinniśmy więc raczej klaunów, jak ich znaleźć ? Jeżeli nie mamy żadnego znajomego, który mógłby polecić nam takowe usługi z pomocą przychodzi niezawodny "wujek Google", wpisujemy "klaun", "klauni" itp. i szukamy kilku lub kilkunastu kontaktów do różnych firm, agencji.


4

Jeśli już mamy "Listę klaunów" dzwonimy do każdego z zapytaniem o to, czy termin jest wolny, jaka jest cena i co w cenie otrzymujemy. Przy wyborze agencji nie zawsze należy koncentrować się na miejscu, w którym firma ma siedzibę, ponieważ może ona świadczyć usługi nawet o kilkaset złotych wyższe niż ta, która znajduje się 200 km od miejsca imprezy. Tak więc dzwonimy do klaunów i sporządzamy listę, która powinna wyglądać mniej więcej tak:

1. Klaun x - 600 PLN - 4h + zamek dmuchany
2. Klaun y - 750 PLN - 5h
3. Klaun z - 500 PLN - 3h + trampolina


5

Ceny usługi jaką jest "Klaun na weselu" będą wahać się w okolicach 500 - 1000 PLN w zależności od długości występów, dojazdu do klienta, dodatkowych atrakcji.
Dodatkowe atrakcje poza konkursami i gagami klauna są bardzo ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę. Dlaczego? Klaun prowadzi gagi i konkursy, ale każdy jest człowiekiem, i nie da się non stop 4 godziny biegać (chyba że jest się Kenijczykiem), więc czas w przerwach pomiędzy kolejnymi odsłonami występu dzieci będą mogły spędzić na np. skakaniu na trampolinie lub małym dmuchanym zamku.


6

Jeśli zadzwonimy do kilku klaunów spokojnie możemy wybrać najbardziej interesującą nas ofertę i zamówić Klauna na wesele. Jeśli boimy się, że klaun mógłby nie przybyć na wesele możemy poprosić o spisanie "umowy na wykonanie usługi", która rozliczona będzie fakturą VAT.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.01.2011

Komentarze

Doskonały pomysł, jeśli już się ma dużo dzieci na weselu. Tylko się zastanawiam czy ten klaun trochę nie będzie wchodził Pannie Młodej w paradę :D hehehe

Ostatnio zmieniony: 2013-01-31 15:52:18

To prawda. Raczej nikt nie myśli o dzieciach na weselu a już na pewno nie o ich zabawianiu. Świetna rada

Ostatnio zmieniony: 2013-01-22 09:52:04

Pomysł świetny, tylko szkoda, że tak mało rozpowszechniony. Wielu osobom takie rozwiązanie nie przyszłoby nawet do głowy (mnie na pewno!). A masz może jakiś sposób, jak zabawić własne dziecko, z którym sami jedziemy na wesele, a klauna to raczej na pewno nie będzie? Chodzi mi o pogodzenie naszej zabawy z zabawą dziecka :)

Ostatnio zmieniony: 2012-04-12 11:47:13

Świetny pomysł.

Ostatnio zmieniony: 2011-11-27 20:54:49

Dobra porada, dobra. Tylko że klauny są przerażające ;)

Ostatnio zmieniony: 2011-02-26 10:00:15

To na pewno dlatego, że jest to bardzo dobra porada :)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-04 20:25:18

Hym, no wchodzę na zaradni.pl i nie wierzę, mam poradę dnia! W drugi dzień aktywności na portalu. Już was KOCHAM !

Ostatnio zmieniony: 2011-01-04 16:07:43