Jak zadbać o dłonie przed ślubem?

Nie zaprzeczany jest fakt, iż panna młoda na ślubie powinna wyglądać cudownie i nie nagannie. Jednym ze składowych elementów cudownego wyglądu są paznokcie. Trzeba być świadomym, że w dniu ślubu ręce będą znajdowały się pod obszczałem fotografa.

1

Przygotowania do zabiegów pielęgnacyjnych rąk należy rozpocząć na kilka tygodni przed ślubem.
Pielęgnację dłoni można rozpocząć w domu, najbardziej popularnym zabiegiem jest moczenie ich w wywarze z oliwy z oliwek plus kilka kropel cytryny, lub też namaszczenie rąk gliceryną i owinięcie ich lub założenie rękawiczek. Należy też poszerzyć ilość naszych kremów, o krem do rąk, szczególnie w czasie zimowym, gdy dłonie są stale narażone na działanie wiatru i mrozu.


2

Kolejnym krokiem powinno być zadbanie o płytkę paznokcia, dobrze jest ją wzmocnić odpowiednio do tego celu dostosowanymi odżywkami. Szeroki wachlarz dostępny jest praktycznie w każdej drogerii, a zapobiegają kruchości i rozdwajaniu się paznokcia.


3

Jeżeli twoje dłonie nabrały witalności, a czas ślubu zbliża się nieubłaganie, pora wybrać się do manikiurzystki, która w profesjonalny sposób zmieni twoje paznokcie w małe dzieła sztuki.
Bogaty wybór wzorów, faktur, kolorów, może doprowadzić do pątlika w głowie. Zanim się wybierzesz do salonu zrób zdjęcie swojej sukience, zastanów się w jakiej długości paznokci się najlepiej czujesz, jaki kształt Ci odpowiada. Pamiętaj o zasadzi minimalizmu, pewne zdobienia powinny być tylko dodatkami, by nie zdominowały innych i tak rzecz ma się także w przypadku paznokci, powinny być interesujące, ale nie krzykliwe, być jak wisienka na torcie. Zdobienia to materiał na zupełnie inny artykuł.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 04.02.2011

Komentarze

to znaczy?

Ostatnio zmieniony: 2011-02-10 14:35:28

hmm.....ja inaczej dbam o dłonie.

Ostatnio zmieniony: 2011-02-10 11:19:05