Jak wybrać zespół weselny?

Wybór zespołu weselnego jest równie ważną kwestią jak strój Młodej Pary czy wybór weselnego menu. To od tego, jaką zespół zagra muzykę w dużej mierze zależy to czy goście uznają zorganizowane przyjęcie weselne za udane czy nie.

1

Kiedy szukamy zespołu na wesele możemy popytać wśród znajomych, być może oni mają namiary na jakąś dobrą kapelę?


2

Możemy także pożyczyć płytę z filmem z wesela, na którym grał interesujący nas zespół, aby spokojnie ocenić czy muzyka przez nich grana nam odpowiada.
Możemy poszukać namiary na zespoły weselne i opinie o nich na stronach internetowych gdzie często ludzie piszą opinie i wyrażają swoje zdanie na dany temat.


3

Warto także się zastanowić, jaki wybór będzie dla nas lepszy? Zespół weselny, którego usługi wahają się w granicach 5000zł(zależnie od regionu) czy może lepszym wyjściem będzie DJ który zagra na naszym weselu za cenę o połowę niższą.


4

Zdecydowanym plusem przy wyborze DJ-a jest to, że puści on nam takie utwory, jakie tylko sobie życzymy, ponieważ zespół nie zawsze potrafi zagrać wszystkie piosenki.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 06.08.2011

Komentarze

Dj, to nowatorski pomysł, jesli chodzi o wesela, choć zdarzają się i tacy, którzy rzeczywiście potrafią poprowadzić taką imprezę. Nie mniej jednak-wolę zespół:)

Ostatnio zmieniony: 2013-01-22 09:54:02

Najlepiej odwiedzic kapelę na jej próbie, film z wesela nigdy nie oddaje całości prawdy.Dobrze żeby zaśpiewali repertuar też w języku angielskim - nie ma gorszej rzeczy jak wokalista skupia się nie na śpiewie ale na gramatyce.Warto sprawdzić godziny grania zespołu na weselu i oczepinach (zespoły mają tendencja grania obecnie do godz. 4 00, a za przedłużenie wołaja dodatkowej kasy - to samo oczepiny). Dobrze żeby była obsada mieszana tj. wokalista i wokalistka.DJ - jest zdecydowanie ekonomiczniejszy jednak musi być dobrym wodzirejem nie "puszczaczem płyt" Pamiętajmy że towarzystwo "podchmielone" moze być trudne. W zespole jest kilka osób które wspieraja sie wzajemnie a DJ podczas oczepin konkursów może spalić się zupełnie.

Ostatnio zmieniony: 2013-01-19 17:06:09