Jak wybrać wiązankę ślubną?

Każda Panna Młoda chce wyglądać na swoim ślubie idealnie, dlatego poza wyborem sukni ślubnej i biżuterii istotną sprawę stanowi także wiązanka ślubna. Wybór jednak nie jest łatwy chociażby ze względu na różnorodność kwiatów ich kolor czy też wielkość bukietu. Aby nasza wiązanka idealnie komponowała się z naszym strojem należy wziąć pod uwagę kilka aspektów:

1

Wybierając kwiaty do bukietu powinniśmy pamiętać o tym, że nie każdy ich rodzaj jest dostępny o każdej porze roku, np. tulipany najlepiej wybrać wiosną, a konwalie w okolicach maja-czerwca.


2

Drugim ważnym kryterium przy wyborze bukietu jest jego kolor, który powinien być dopasowany zarówno do sukni Panny Młodej jak i jej karnacji, i tak np. blondynki powinny zdecydować się na wybór bukietu o delikatnym kolorze takim jak kremowy czy blado różowy, natomiast kobiety o ciemnej oprawie oczu i ciemnych włosach mogą wybrać takie kolory jak bordowy, pomarańczowy czy czerwony.


3

Istotny jest także kształt naszej wiązanki, osoby o szczupłej sylwetce powinny zdecydować się na mały i skromny bukiet kwiatów natomiast dla Pań puszystych polecane są bardziej pokaźne wiązanki. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, że mała wiązanka "niknie" na tle puszystej panny młodej zaś zbyt duży bukiet dla szczupłej osoby zasłoni urok panny młodej, przyciągając uwagę tylko do kwiatów.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Pomijając wszelkie powyższe rady należy pamiętać, że bukiet ślubny tak jak pozostałe elementy tej ważnej uroczystości przede wszystkim powinien spełniać nasze oczekiwania i marzenia.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 05.08.2011

Komentarze

przydatne porady

Ostatnio zmieniony: 2013-02-02 15:00:54