Jak wybrać strój na wesele?

Myślę, że każdy zdaje sobie sprawę z powagi, jaką budzi wejście w związek małżeński. Jeżeli zostaliśmy zaproszeni na ślubne świętowanie, powinniśmy ubrać się odpowiednio, by nie urazić biesiadników. Oto kilka rad z serii "Jak ubrać się na wesele, by nie pomylono nas z przypadkowym przechodniem". Ponieważ u mężczyzn sprawa jest mało skomplikowana, poradnik porusza tematykę damskiego ubioru.

1

Kwestia koloru sukienki.
Decydujesz się na ciemny kolor sukni? Nie zapomnij o dodatkach, która ją rozjaśnią. A może zdecydujesz się na coś jasnego? To uważaj - istnieje ryzyko, że zostaniesz pomylona z choinką - lub co gorsze - z panną młodą


2
Jak ubrać się na wesele? Jak ubrać się na wesele?

Ważna jest elegancja - nie mylić z elefancją ;-) Niby logiczne, a jak patrzę na niektóre osoby, to mnie łzy zalewają. Brakuje Ci koncepcji? Skorzystaj z "małej czarnej", jest uniwersalna i pasuje niemal w każdej sytuacji. Sęk w tym, że niektórzy nie akceptują czarnych ubrań jako stroju weselnego.


3

Nie zapomnij o dodatkach. Dodatki są ważne nie tylko na weselach lub podobnych imprezach, ale także w życiu codziennym. Dodatki sprawiają, ze wyglądamy inaczej, urozmaicają nasz wygląd - ale potrafią go także zeszpecić, więc nie przesadź.


4

Unikaj sytuacji, w której Twoje obuwie jest w stu procentach tożsame z sukienką pod kątem kolorystyki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by były zbliżone kolorystyką do...dodatków ;-) O czym należy pamiętać: kupując buty kieruj się nie tylko wyglądem! Pamiętaj, że będziesz musiała w nich wytrwać ładne kilkanaście godzin, nie ma sensu kupować zbyt dużych/małych butów, tylko dlatego, że ładnie wyglądają.


5
Kolor koszuli partnera również ma znaczenie. Kolor koszuli partnera również ma znaczenie.

Idziesz na wesele z towarzyszącym partnerem? Pamiętaj, że kolor jego koszuli (a już na pewno krawat) musi pasować kolorystycznie do Twojego ubioru.


6

Nie zapomnij o czymś cieplejszym. Na sali weselnej będzie ciepło, ale co z kościołem? Bolerko może być niemile widziane (niektórzy twierdzą, że to domena panny młodej), ale żakietu nikt się nie powinien czepiać ;-)


7

Na do widzenia udzielę ostatniej rady, tym razem z dziedziny finansów;-). Staraj się wybrać taką kreację, w której będziesz mogła iść także na inne okazje niż ślub. Jeżeli wybierzesz suknię, która jest np. zbyt krzykliwa, prawdopodobnie nie pójdziesz w niej na komunię.


8

Uwagi i spostrzeżenia

  • Co najważniejsze: unikaj koloru białego, kremowego i podobnych! Są to kolory zarezerwowane dla panny młodej.

  • Czerń jest dozwolona, ale niektórzy mogą to źle odebrać (pogrzebowe skojarzenia).

  • Złota zasada: wyglądaj inaczej niż na co dzień. Tyczy się to nie tylko Twojego ubioru, ale także fryzury.

  • Miłej zabawy :-)


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.12.2010

Komentarze