Jak wybrać prezent dla Pary Młodej?

Wybierając się na ślub trzeba być świadomym, że prezent dla Pary Młodej jest naszą wizytówką. Szczególnie, jeśli młodzi są nam bardzo bliscy, powinniśmy wybierać podarek z rozwagą. Co warto uwzględnić przed pójściem na zakupy?

1

Przede wszystkim należy się zainteresować, czy Para Młoda stworzyła listę prezentów i gdzie jest ona dostępna. W dobrym tonie jest z niej skorzystać, a nie upierać się przy swoich pomysłach. Wybór jednak należy do nas.


2

Decydując się na podarek praktyczny, jak na przykład ekspres do kawy, warto podpytać innych gości, co planują kupić. Taka konsultacja pozwala na uniknięcie powtarzania się przedmiotów.


3

Miejmy na uwadze gust zarówno Pani Młodej, jak i Pana Młodego. Typowo kobiecy bądź męski podarunek na pewno nie będzie strzałem w dziesiątkę. Pamiętajmy, że to prezent dla Pary, nie dla każdego z osobna.


4

Wybierajmy taki przedmiot, na jaki nas stać. Prezent o wartości nieadekwatnej do naszych zarobków może wprawić młodych w zakłopotanie i stworzyć krepujący dług wdzięczności, kiedy to my będziemy wyprawiać wesele.


5

Pamiętajmy, że prezent nie musi być materialny. Może to być romantyczna wycieczka, bilety lotnicze lub wejściówki na wielki koncert.


6

Pieniądze warto dawać wtedy, kiedy Para Młoda sama takie rozwiązanie zasugerowała. W innym wypadku świadczą niestety o braku wyobraźni.


7

opis porady


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 01.08.2009

Komentarze

Lista jest ok

Ostatnio zmieniony: 2013-01-21 19:41:13

Lista nie jest zła, ale wtedy nie można wykazać się kreatywnością. Wydaje mi się, że to wszystko zależy od pary młodej i oczywiście gości :) Ostatnio wpadłam an stronę wiano.eu, gdzie są tam zaprezentowane rękodzieła. Znalazłam taką ludową skrzynię, wydaje mi się to niezłą rzeczą na oryginalny prezent w stylu folkowym :)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-17 13:33:33

Najlepszym rozwiązaniem jest lista prezentów, bo wiadomo co kupić Młodym. Moi znajomi, którzy przyjechali z Anglii zrobili sobie listę prezentów ślubnych na listaslubna.net. Wszystko co chcieli dostać zamieścili na tej liście i z ogromną przyjemnością mogłam im kupić prezent, bo wiedziałam że będą z niego na 100% zadowoleni.

Ostatnio zmieniony: 2010-07-26 13:08:53