Jak wybrać; okulary czy szkła kontaktowe na ślub?

Wśród dzieci można zaobserwować tendencję do naśmiewania się z okularników, myślę, że ten szyderczy śmiech pozostaje w nas na długi czas. Przyszłe Panny Młode borykają się z dylematem, zdjąć i zastąpić je szkłami, czy może zostać sobą.

1

Jeżeli jesteśmy pewne siebie i lubimy swoją osobę przyodzianą właśnie w okulary, nie ma co pozbywać się ich w dzień ślubu. Dobrym rozwiązaniem jest wyprawa do salonu okulistycznego, gdzie profesjonaliści pomogą dobrać man właściwe oprawki, tak aby nasz wygląd zachwycał.


2

Zasada jest taka, poziome linie optycznie poszerzają, pionowe wydłużają twarz, okrągłe pogrubiają i zaokrąglają. Natomiast oprawki prostokątne wydłużają, a tzw. kocie kształty podnoszą kąciki oczu.
Chcąc wpisać nasze oprawki w konwencje ślubną możemy na przykład wybrać oprawki posiadające element kolorystyczny pasujący do bukietu ślubnego, lub do krawata Pana Młodego.


3

Makijaż ślubny do okularów, powinien być dobrany przede wszystkim w zależności od tego jaką wadę posiadamy, minusy zmniejszają oko (dlatego makijaż korygujący ma na celu maksymalne ich powiększenie), plusy je powiększają (makijaż w tym wypadku wymaga cieni matowych i delikatnych linii).


4

Jeżeli nie czujesz się atrakcyjnie i kobieco w okularach, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się szkła kontaktowe. Kontakty dobrze jest kupić na kilka tygodni przed ślubem, by móc sprawdzić czy są dla nas odpowiednie, za razem przyzwyczajamy oko.
Jednego jestem pewna Twoje szczęście i radość będą promieniować, więc czy zdecydujesz się na oprawki czy na szkła kontaktowe, na pewno będziesz wyglądać pięknie.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 04.02.2011

Komentarze

Dobra porada:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-18 20:20:45

bardzo dobry pomysł

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 14:25:01

Moja koleżanka sprawiła sobie na ten dzień śliczne, białe oprawki - choć nie powiem, również wahała się przed podjęciem decyzji:)

Ostatnio zmieniony: 2012-02-17 15:25:44

Moim zdaniem szkła kontaktowe są na pewno bardziej eleganckie na taki dzień.

Ostatnio zmieniony: 2011-10-13 08:37:43