Jak wybrać odpowiednio suknię ślubną?

Ślub to jak wiadomo najważniejszy dzień w naszym życiu. Każda panna młoda chciałaby w tym właśnie dniu błyszczeć i być w centrum uwagi. Każda panna młoda chce olśniewać swoim wyglądem, uśmiechem no i kreacją jaką ma na sobie. Obecnie wybór sukien ślubnych jest naprawdę ogromny. Salony i sklepy z sukniami ślubnymi pojawiają się coraz częściej na ulicach naszych miast. Zapewne więc nawet najbardziej wybredna Panna Młoda znajdzie coś właściwego dla siebie, pojawia się tylko jeden problem - jak wybrać odpowiedno suknię ślubną? Na to pytanie postaram się po krótce odpowiedzieć poniżej.

1

Wybierając suknię ślubną dla siebie powinnyśmy najpierw przemyśleć czy chcemy KUPIĆ suknię ślubną - jest to często wydatek rzędu kilku tysięcy złotych - czy też lepiej jeśli ją WYPOŻYCZYMY. O ile naszym mamom czy babciom nie przeszło nawet przez myśl to, że skunia ślubna może być wypożyczona - dla nich bowiem był to jeden z ważniejszych elementów wszystkich przygotowań - o tyle dzisiejsze Panny Młode nie przywiązują już takiej wagi do tego by suknia ślubna była ich własna. Są one bardziej praktyczne a często decyzja o wypożyczeniu sukni ślubnej jest ściśle uzależniona od zasobu naszego portfela w tej kwestii.


2

Gdy już zadecydowałyśmy czy kupujemy suknię czy też ją wypożyczamy, kolejny krok to dopasowanie naszej sukni i jej modelu do pory roku w której odbędzie się nasz ślub. Jeśli będą to letnie miesiące wiadomo, że odkryte ramiona oraz ładny dekold będzie tutaj jak najbardziej na miejscu. Jeśli jednak będą to inne pory roku, mniej ciepłe i mniej przewidywalne, warto wybrać taki model sukni, który nie sprawi, że zmarzniemy.


3

Następny krok to dopasowanie naszej sukni ślubnej do naszej figury. Jeśli jesteśmy filigranowe suknia jaką wybieramy powinna troszkę nas "podwyższyć" i być bardziej dopasowana do naszego ciała. Jeśli z kolei jesteśmy "puszste" warto wybrać model, który zatuszuje mankamenty naszej urody. Pamiętajmy, że piękna Panna Młoda to nie panna młoda w najnowszym i najbardziej modnym fasonie sukni ślubnej. Najważniejsze jest to by nasza sylwetka dobrze się prezentowała w danej sukni oraz byśmy my same dobrze się w niej czuły.


4

Następnym krokiem powinien być tutaj dobrze dopasowany makijaż i fryzura. Tak naprawdę zabiegi kosmetyczne to jeden z ważniejszych elementów przygotowań do ślubu, zaraz po wyborze sukni ślubnej i jej modelu. Powinnyśmy więc zadbać przede wszystkim o wygląd naszej skóry szczególnie w miejscach, które będą bardziej odsłonięte niż pozostałe części ciała. Cera powinna być świeża a jeśli jej karnacja jest zbyt blada to zadbajmy także o jej lekkie przyciemnienie. Ponado pamiętajmy byśmy były w tym dniu wypoczęte gdyż cienie pod oczyma nie będą zbyt dobrze się prezenetowały w czasie całej ceremonii.


Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 12.07.2009

Komentarze