Jak wybrać i gdzie kupić kotyliony?

W wielu rejonach Polski kotyliony i przypinki to element dekoracji i wyróżnienia w ten sposób gości weselnych . Na rynku jest wiele wzorów i modeli kotylionów. Najczęściej spotykane to te ręcznie robione ze wstążki atłasowej z wybranym przez siebie wzorem aplikacji. Rodzaje aplikacji to różnego rodzaju kwiatuszki, różyczki, serduszka oraz obrączki. Wszystko jest zależne od upodobań kupującego.

1

Kotyliony można kupić w sklepach z artykułami weselnymi, na giełdach kwiatowych ale chyba największy wybór jest w sklepikach internetowych i na aukcjach. Tam i ich ceny są najniższe oraz wybór jest całkiem spory.


2

Ceny za jedną sztukę to od 0,20 gr. do 1zł za sztukę. Przy wyborze kotylionów warto brać pod uwagę kolorystykę w jakiej są utrzymane dodatki Panny Młodej oraz dekoracji sali .

Przydatną rzeczą jest też zakup lub zrobienie koszyczka na kotyliony.


3

Koszyczek również powinien się komponować z pozostałymi dodatkami .
Warto również pamiętać, że kotyliony przypina się szpilką, a nie każdy z gości zgodzi się na choćby niewielką dziurkę na swoim ubraniu .
Kolejna rzecz, którą warto wiedzieć i na którą warto zwrócić uwagę to czy szpilka nie jest zardzewiała. Kotyliony zazwyczaj klejone są klejem i czasem zdarza się, że przed dokładnym wyschnięciem wkładane są do pudełka, co powoduje rdzewienie szpilek.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.04.2012

Komentarze

Fajny dodatek. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2012-04-18 20:53:06

Naprawdę cenna porada :)

Ostatnio zmieniony: 2012-04-18 20:15:57