Jak wybrać dobry zespół weselny?

Jeśli chcesz wybrać dobry zespół na wesele to zapraszam do przeczytania mojej porady. Jestem praktykiem i uważam, że warto poświęcić trochę czasu na wybór zespołu, który zagra na Twoim weselu.

1

Po pierwsze: skontaktuj się zespołem. Powinni przesłać Ci mp3 albo w najlepszym wypadku zaprosić na przesłuchanie. Według mnie powinniśmy osobiście przesłuchać zespół na żywo. Od razu zobaczymy, jak się zachowują. Czas na podpisanie umowy to za mało, żeby poznać osoby z zespołu weselnego.


2

Jeśli już zaprosili Cie na próbę/ przesłuchanie popatrz, jak grają, czy czasami tylko nie udają (grają z play-backu). Warto też dodać, że zespół, który nie gra "na żywo" niechętnie zgodzi się na to, abyś przyjechał na próbę. Jeśli już ktoś będzie kręcił nosem, że nie za bardzo są do tego warunki, aby posłuchać na żywo to "wiedz że coś się dzieje". Zaleta zespołów grających 100% na żywo jest to, że z chęcią zaproszą Cię na próbę - po prostu nie maja się czego obawiać bo wiedza, że są dobrzy.

Powracając do meritum. Popatrz na ręce osoby grającej na klawiszach, powinny ruszać się tak jak będziesz słyszał dźwięki. Spoglądaj dyskretnie, bo ciągłe patrzenie każdego może speszyć. Jeśli popełniają błędy (w granicach rozsądku) to oznacza że grają na żywo, z pewnością jest to na plus, gdyż nikt nie jest idealny a granie spontaniczne jest cechą najlepszych.


3

Przyjrzyj się jakie są instrumenty. W dobrym zespole na bank powinny być klawisze, perkusja, gitara solowa i gitara basowa. Dodatkowo dużą zaleta jest też instrument dęty np saksofon. Bajką byłoby mieć też wokalistkę ale tutaj już nie jest to takie ważne, gdyż jest obecnie deficyt dobrych wokalistek w zespołach weselnych.

Posłuchaj jak śpiewają, nie tylko granie jest ważne. Zdarzały się takie zespoły że instrumentalnie grali super, a wokalista psuł wszystko, bo nie umiał śpiewać. Nie licz też na to, że wokalista będzie śpiewać z zaangażowaniem przez całą noc. Przecież wesele trwa całą noc. To jest prawie 12 godzin śpiewu. Każde gardło ma swoją granice możliwości. Tak samo jak maratończyk nie zaczyna sprintem tak i wokalista musi oszczędzać gardło aby śpiewać przez całe wesele.


4

Kolejnym kryterium jest cena. Wiadomo nie wnikam ile chcesz przeznaczyć na zespół weselny bo każda sytuacja jest indywidualna. Ceny zaczynają się od 2000 zł średnio jest to gdzieś w okolicach 3000zł, natomiast górnej granicy nie ma. Każdy ceni się indywidualnie. Oczywiście ceny dotyczą pełnego zespołu grającego w 100% na żywo. Podróbki zespołów "grających" czyli można powiedzieć tylko śpiewających bo jak można grać pełną melodie na dwóch klawiszach? Takie zespoły cenią się dużo mniej. Wyjdzie takich dwóch z "parapetami" czytaj klawiszami i twardo grają. To jaki zespół Ci się podoba, to tylko kwestia gustu. A jak wiadomo na temat gustów się nie dyskutuje. Natomiast osobiście nie polecam takich zespołów. Za niską cenę ma się niską jakość świadczonych usług. Może i grają ładnie ale czy taki zespół przyjdzie za stół żeby zagrać jakąś biesiadę? Oczywiście, że nie!


5

Zespół, który wybierzesz na wesele to bardzo ważna sprawa. Od tego zależy w dużej mierze, czy impreza się uda. Warto poświęcić czas i pieniądze aby poszukać odpowiedniego zespołu bo w końcu wesele to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego człowieka.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 07.04.2013

Komentarze