Jak wybrać buty ślubne?

Zakup butów na własny ślub może być nie lada wyzwaniem. W głowie przyszłej panny młodej przewijają się pytania: Jaki kolor? Jaki wzór? Zakryte? Odkryte? Jaka wysokość? Jakie buty kupić, aby uniknąć obtarcia stóp? Każda z nas ma w swojej szafie przynajmniej jedną zakurzoną parę butów, którą nosiła tylko raz. Podpowiadamy jak dobrać buty ślubne, które będą nie tylko piękne ale przede wszystkim komfortowe.

1

Zacznij oglądać buty równolegle z suknią ślubną. Będzie Ci łatwiej skomponować je w jedną, zgrabną całość.


2

Nie wystarczy przymierzyć butów na siedząco. Koniecznie musisz w nich pobyć parę minut, przespacerować się po sklepie, stanąć na jednej nodze, a nawet delikatnie podskoczyć. Może wydać się to dziwne, jednak mając w perspektywie weselne szaleństwa przez cała noc: niezbędne.


3

Pomyśl o swoim narzeczonym. Jeśli jest niskim mężczyzną nie kupuj butów, w których będziesz wyższa od niego.


4

Jeśli na co dzień nie chodzisz na wysokich obcasach nie eksperymentuj z nimi na własnym weselu. Nawet, jeśli po założeniu ich w sklepie wydaje Ci się, że dasz radę. Dla Twoich stóp będzie to szok: Twoja noga nie wytrzyma w nich kilku godzin chodzenia i tańczenia.


5

Zwróć szczególną uwagę na materiał z którego są wykonane. Najlepiej jeżeli jest to miękka skóra, choć uznaniem cieszą się również buty z atłasu i satyny.


6

Nawet najwygodniejsze buty potrafią obcierać stopy przy pierwszym użytkowaniu, dlatego też postaraj się rozchodzić je przed ślubem. Noś je w domu przez parę dni po 20 minut, a unikniesz niemiłych (bolesnych) niespodzianek.


7

Według przesądów przez odkryte palce ucieka szczęście, a przez odkryte pięty – pieniądze. Jeśli jednak masz ślub w ciepłym miesiącu nie musisz temu wierzyć. Odkryte buty będą na pewno bardziej komfortowe i przewiewne. Musisz się jednak liczyć z narażeniem na podeptanie palców w tańcu.


8

Rozważ zakupienie dwóch par. Zaoszczędzisz sobie nerwów i będziesz miała spokojne sumienie, że w razie gdyby jednak buty, które wybrałaś sprawiają Ci ból, możesz je po prostu zmienić.

W dużym stopniu od butów zależy jak będziesz bawiła się na swoim weselu. Zadbaj o swoje stopy. Spraw by były szczęśliwe, a i Ty będziesz szczęśliwa.


Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 10.06.2010

Komentarze

Super porada:)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-27 14:15:56